ارسال و مدیریت پیامک انبوه توسط GSM Modem

0
822
ارسال و مدیریت پیامک انبوه توسط GSM Modem
ارسال و مدیریت پیامک انبوه توسط GSM Modem

ارسال و مدیریت پیامک انبوه توسط ماژول SIM800 SIM900 UC15 UC20 M95

پیامک یا SMS را هنوز میتوان یکی از جذاب‌ترین روشهای ارتباطی نام‌برد. البته مدتی هست که باوجود اینترنت در گوشی‌های همراه و نرم‌افزارهایی مانند تلگرام و واتس‌آپ … کمی این جذابیت کاهش‌یافته‌است ولی میتوان‌گفت هنوز نیز برای برخی مصارف ازجمله اطلاع‌رسانی‌های مهم و تبلیغات از پیامک استفاده میشود. جهت ارسال پیامک‌انبوه و تعدادبالا اکثر شرکتها وارد بحث استفاده‌از سامانه‌های پیامکی میشوند که شخصا به عنوان یکی‌از استفاده‌کنندگان از این سامانه‌ها میتوانم معایب‌زیر را ذکرکنم:

  • اکثر پیامها به مقصد نمی‌رسند ( اکثر افراد پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اند)
  • عدم‌توجه کاربران به پیامک‌های رسیده از شماره‌های تبلیغاتی و حتی فیلتر در گوشی‌های خودشون
  • هزینه نسبتا بیشتر پیامک‌های تبلیغاتی

فرض‌کنید شما مالک یک کسب‌و کار هستید که لازم‌است در یک روزخاص تعدادی پیامک به مشتریان خود ارسال‌نمایید و یا لازم‌است مثلا برای برخی مشتریان خود پیامک‌های مهمی مانند وضعیت‌مالی یا مثلا اکسپایرشدن خدمات را ارسال‌کنید و لازم‌است مطمئن‌شوید پیامک به کاربران شما ارسال‌میشود. شاید دوستی پیشنهاد استفاده از موبایل و گوشی‌های اندرویدی را بدهد که البته میتوان مشکل محدودیت ارسال‌پیامک در بازه‌زمانی چندساعته در اندروید و عدم‌مدیریت مناسب و طولانی‌مدت را در این‌ساختار برای پیامک‌های زیاد نام‌برد. در این پست نرم‌افزار بسیار کاربردی Diafaan Message را معرفی خواهیم‌نمود. این‌برنامه اصطلاحا سرورپیامکی نامیده میشود که قابلیت ارتباط با GSM Modemهایی مانند UC15 UC20 M95 کویکتل و SIM800 SIM900 شرکت سیم‌کام را دارا میباشد و یکی‌از فاکتورهای مهم این نرم‎‌افزار قابلیت اجرا برروی وب میباشد که باعث‌میشود شما به‌راحتی بتوانید دسترسی مناسب‌به تمام اعضای‌شرکت خودتون بدید و حتی باداشتن یک آی‌پی ثابت بتوانید از راه‌دور نیز از چنین سامانه‌ای استفاده‌کنید. همچنین شما میتوانید با داشتن دانش نرم‌افزاری از خدمات ارسال‌و دریافت تحت شبکه نیز بااستفاده‌از این نرم‌افزار استفاده نمایید. در ضمن این نرم‌افزار به‌راحتی از زبان‌فارسی در ارسال‌پیامک‌های خود پشتیبانی می‌نماید. قابلیت استفاده و تعریف چندین یوزر متفاوت نیز از قابلیت‌های خوب این برنامه میباشد.

دانلود نرم افزار ارسال پیامک انبوده با استفاده از GSM Modem

درابتدا لازم‌است برنامه را از آدرس وب سایت این شرکت دانلود نمایید. بعداز نصب این‌سیستم به‌صورت خودکار نرم‌افزارها و دیتابیس‌های لازم جهت استفاده‌از این نرم‌افزار را برروی سیستم شما نصب می‌نماید. بعد‌از نصب نرم‌افزار بااجرای نرم‌افزار Diafaan Message Server با تنظیمات زیر روبرو خواهید شد:

تنظیمات Diafaan Message Server
تنظیمات Diafaan Message Server

 

سپس بازدن کلید Add Gateway شما میتوانید ساختاری که قراراست نرم‌افزار سرور شما با آن ارتباط برقرارکند را انتخاب‌کنید که ما در‌این‌قسمت GSM Modem Gateway را انتخاب می‌نمایید.

GSM Modem Gateway
GSM Modem Gateway

 

و درصفحه بعد ارتباط کام Com برقرارشده با GSM Modem را انتخاب مینمایید.

برقراری ارتباط com
برقراری ارتباط com

 

و بازدن دکمه Test میتوانید از ارتباط مناسب GSM Modem خودتان مطمئن شوید. همانطورکه درتصویر زیر مشاهده‌میکنید نرم‌افزار به ماژول 3G UC20 کوئیکتل متصل گردیده‌است.

اتصال 3G UC20 به نرم افزار
اتصال 3G UC20 به نرم افزار

 

طبق این‌ساختار شما میتوانید چندین بستر یا GSM Modem را به‌این نرم‌افزار وصل نمایید و مبتنی‌بر دسترسی تعیین‌شده یوزرهای متفاوتی از این‌ساختار استفاده نمایند: بعد از همه‌ی این تنظیمات میتوانید با کلیک برروی قسمت WEBserevr مستقیما وارد وب‌سرور شده و بازدن یوزرنیم و پسورد پیشفرض (admin admin) وارد کنترل‌پنل خودتون بشید و به‌راحتی پیامک‌انبوه ارسال‌و دریافت نمایید.

 

در آخر لازم‌است به‌چندنکته اشاره‌شود:

  1.  این نرم‌افزار رایگان نیست و بعداز یکماه اکسپایر میشود(البته از ما نشنیده بگیرید ولی میتوانید لایسنس معتبر آنرا در وب‌سایتهای ایرانی بصورت رایگان دانلود نمایید)
  2. نرم‌افزارهای ایرانی زیادی‌هم برای چنین ساختارهایی نوشته شده است ولی حداقل بنده نرم‌افزار قوی با این ساختار تحت‌وب مشاهده نکرده‌ام.
  3. این نرم‌افزار در زمینه‌ی گرفتن دلیوری پیامک‌ها دچار اختلال می‌باشد.

 

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیطراحی منبع تغذیه سوئیچینگ آموزش Pi Expert – قسمت دوم
مطلب بعدیmultitasking در آردوینو- کتابخانه Metro – قسمت اول

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید