تغییر صنعت برق توسط کنتورهای هوشمند

0
58
تغییر صنعت برق توسط کنتورهای هوشمند
تغییر صنعت برق توسط کنتورهای هوشمند

این کنتورهای جدید صنعت را به طوفان کشانده اند – و به دلایلی خوب. با استفاده از فناوری پیشرفته تر ، این کنتورها رمز و راز زیادی را در مصرف انرژی برای مصرف کنندگان مانند شما از بین می برند. با داده های بیشتر ، این دستگاه های جدید صاحبخانه ها و شرکت های برق اطلاعات جدیدی ارائه می دهند که می توانند برای درک بهتر عادات مصرف برق مورد استفاده قرار گیرد. این یک تغییر عمده است زیرا ، برای اولین بار ، اطلاعات دقیق در هر دو جهت به اشتراک گذاشته می شود. اکنون شما و شرکت برق که قادر خواهید بود اطلاعات را بروز دریافت کنید؛ این کنتورها می توانند به مصرف کنندگان در مصرف بهینه برق بیشتر کمک کنند ، در حالی که فرصت و شناخت بیشتری را برای کمک به شما در هزینه قبض برق بعدی ارائه می دهند.
برای درک بهتر نحوه عملکرد کنتورهای هوشمند ، مهم است که ابتدا بدانید که کنتور هوشمند چیست و چگونه کار می کند.

کنتورهای معمولی در مقابل کنتورهای هوشمند

وقتی صحبت از کنتورهای برق می شود ، دو نوع اصلی وجود دارد: کنتورهای برق استاندارد و کنتورهای هوشمند.

کنتورهای معمولی – که به کنتورهای آنالوگ نیز معروف هستند – با وارد کردن میزان برق مورد استفاده شما در هر ماه عمل می کنند. سپس این اطلاعات توسط شرکت برق شما تجزیه و تحلیل شده و در صورتحساب ماهانه با شما به اشتراک گذاشته می شود. این قبض نشان دهنده میزان مصرف برق شما در ماه است.

از طرف دیگر کنتورهای هوشمند، دستگاه های الکترونیکی پیشرفته تری هستند زیرا میزان دقیق اطلاعات و مصرف برق شما را ثبت می کنند. این کنتورها اطلاعات مربوط به مصرف برق را به شرکت خدمات برق باز می گردانند و برآورد ماهیانه صورت حساب ها منسوخ می شود. [2]

کنتورهای معمولی در مقابل کنتورهای هوشمند

کنتورهای آنالوگ

برای استفاده و پرداخت هزینه آب و برق، ابتدا باید میزان مصرف خود را اندازه گیری کنید.

کنتورهای آنالوگ معمولی چگونه کار می کنند؟

کنتورهای سنتی به سادگی مقدار انرژی مصرفی را ثبت می کنند. ماهانه یکبار ، این کنتورها باید توسط یک کارمند شرکت برق که ماهانه یکبار برای چک کنتور می آید ، خوانده شود. سپس اطلاعات ثبت، تجزیه و تحلیل می شود و به شرکت خدمات رسانی شما اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه صورتحساب ماهانه شما را می دهد.

کنتورهای آنالوگ
کنتورهای آنالوگ

 

کنتورهای هوشمند

از زمان تصویب در کشورهای توسعه یافته – به ویژه کشورهای اروپایی – کنتورهای هوشمند به تامین کنندگان برق و شرکت های خدمات عمومی شناخت بیشتری نسبت به مصرف های کاربران داده است. کنتورهای هوشمند می توانند به طور خودکار اطلاعات مصرف را به صورت روزانه و ساعتی به شرکت برق ارسال کنند. این اطلاعات واقعی را ارائه می دهد که به هر دو طرف اجازه می دهد تا دید دقیق تری از مصرف فعلی داشته باشند.

دیگر هیچ شرکت برقی نیاز به برنامه ریزی زمان جهت ارسال و پایش کارمند از کنتوربه کنتورندارند و اطلاعات شما را ضبط و تفسیر می کنند. برای اولین بار ، مصرف کنندگان مانند شما می توانند از نحوه مصرف برق، زمان و مکان آن مطلع بشوند و با اطلاعات لازم کمک اساسی برای ایجاد تغییر در مصرف بهینه می کنند.

کنتورهای هوشمند چگونه کار می کنند؟

کنتورهای هوشمند مستقیماً با یک سیستم کامپیوتری مرکزی ارتباط برقرار می کنند. با ارتباط برقرار کردن با این سیستم های رایانه ای مرکزی از طریق انتقال RF ، کنتورهای هوشمند می توانند از طریق خطوط برق ، Wi-Fi ، رادیو ، تلفن های همراه ، ماهواره ها و حتی پیجرها تعامل برقرار کنند.

کنتورهای هوشمند
کنتورهای هوشمند

نحوه خواندن انواع مختلف کنتور

خواندن کنتور هوشمند بستگی به نوع کنتور نصب شده در منزل شما دارد ، در گزینه های زیر می توانید آن را پیدا کنید:

کنتورهای معمولی

این کنتورهای استاندارد برق را با تعداد واحد انرژی مورد استفاده شما در هر ساعت اندازه گیری می کنند. [2]

کنتورهای دیجیتال

کنتورهای الکترونیکی که دارای صفحه LCD هستند و ردیفی از اعداد را نمایش می دهند کنتورهای دیجیتال نامیده می شود. برای خواندن این نوع کنتورها باید به پنج رقم اول توجه کنید. اگر رقم نهایی با 0.1 شروع شود می توانید نادیده بگیرید. برای یافتن صفحه نمایش ، دکمه را فشار دهید. [2]

کنتورهای شاخص دار

این کنتورهای ساعت مانند شش صفحه را نشان می دهند. کنتورهای شاخص دار از هر دو کنتورهای دیجیتال یا استاندارد پیچیده تر به نظر می رسند. هنگام خواندن این کنتور، فقط به پنج شاخص اول توجه کنید. اگر آخرین شاخص قرمز است ، می توانید آن را نادیده بگیرید. به اعدادی که در شاخص هستند توجه کنید. اگر شاخص بین دو رقم است ، عددی را که گذشته است ثبت کنید. [3]

کنتورهای پیش پرداخت (اعتباری)

آیا به دنبال پرداخت هزینه هستید؟ اگر چنین است ، ممکن است به کنتورهای پیش پرداخت علاقه مند باشید. این کنتورها به شما این امکان را می دهند تا با استفاده از کارت یا کلید ، برق خود را از قبل پرداخت کنید.

برای خواندن این کنتورها، می توانید از چپ به راست بخوانید و عدد قرمز را نادیده بگیرید.

نحوه خواندن انواع مختلف کنتور

کنتورهای هوشمند

یکی از مزایای اصلی این کنتورها عدم نیاز به خواندن آنها است. این به این دلیل است که آنها اطلاعات را مستقیماً به شرکت های خدمات رسان ارسال می کنند.

مزایای کنتورهای هوشمند

در اینجا برخی از مهمترین مزایای کنتورهای هوشمند به تفکیک مصرف کننده و شرکت برق آورده شده است.

مزایای مصرف کننده

کنتورهای هوشمند به روش های مختلف به مصرف کنندگان کمک می کند. در زیر برخی از مهمترین مزایای مصرف کننده را خواهید دید:

اطلاعات بهبود یافته:  با استفاده از یک کنتور هوشمند ، مصرف کنندگان برق می توانند بهبود بهره وری انرژی را در خانه شروع کنند. با درک بهتر الگوهای استفاده از آنها ، می توانید تغییرات کوچکی برای کاهش مصرف انرژی آنها یا بهینه سازی مصرف آنها بر اساس بار تقاضای محلی برای برق انجام دهید. از تغییر تنظیمات AC هنگام کار ، گرفته تا کار همزمان ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ، تعدادی راه حل سریع وجود دارد که می تواند تأثیر بسزایی در مصرف انرژی داشته باشد.

افزایش گزینه های تامین کننده:  با آگاهی بیشتر مصرف کنندگان در کل، برخی از افراد تمایل دارند به دنبال بهترین قیمت ، تامین کنندگان برق را تغییر بدهند. به خاطر داشته باشید که مصرف کنندگان فقط به دلایل قیمت ، تامین کنندگان خود را تغییر نمی دهند-برخی از مشتریان در حال حاضر هزینه برق  خود را از طریق شرکت هایی که ارزش های آنها را منعکس می کنند ، انتخاب می کنند.

نظیر به نظیر:  با بازگرداندن برق به مصرف کننده ، مردم اکنون نحوه تعامل با سیستم را خلاقانه می کنند. امروزه مردم در حال ایجاد میکرو شبکه هایی هستند که برق در آن خرید و فروش می شود. این بازارهای کوچک ممکن است شامل همسایه هایی با پنل های خورشیدی روی پشت بام باشد.

اطلاعات خاموشی برق:  یکی از مهمترین مزایای مصرف کننده در مورد کنتور هوشمند بر قطعی برق متمرکز است. هنگامی که برق قطع می شود ، بسیاری از مردم تصور می کنند که شخص دیگری به شرکت خدمات رسانی اطلاع می دهد در حالی که در واقع هیچ کس آن اطلاعات را نداشته است. کنتورهای هوشمند این مسئله را با ارائه آخرین قرائت که دقیقاً زمان قطع شدن برق منطقه را نشان می دهد ، برطرف می کنند.

مزایای شرکت برق

در زیر برخی از مهمترین مزایای شرکت را خواهید دید:

شبکه های بهتر:  هرچه اطلاعات بیشتری از شرکت جمع آوری شود ، شرکت های خدماتی فرصت بیشتری برای بهینه سازی و بهبود برنامه ریزی کلی شبکه و زیرساخت های خود خواهند داشت ، که هر دو احتمال از دست دادن یا قطع برق را کاهش می دهد.

کاهش مصرف برق:  با مشاهده بیشتر الگوهای مصرف برق، مشتریان معمولاً عادات خود را تغییر می دهند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، شرکت ها می توانند تعرفه زمان استفاده را ارائه دهند و این امر برای مشتریانی که در ساعات اوج مصرف برق بکار می برند، ارزان تر می شود.

کاهش سرقت:  به علت دستکاری در کنترل، هنگامی که سرقت برق اتفاق می افتد ، به شرکت ها هشدارمی دهد. از آنجا که اطلاعات برای تشخیص عادات غیر معمول مصرف ارزیابی می شوند ، شرکت ها می توانند به جلوگیری از سرقت احتمالی برق کمک کنند.

شکایت ها در خصوص کنتورهای هوشمند

در حالی که بسیاری از “جوانب مثبت” برای پذیرش و استفاده از کنتورهای هوشمند وجود دارد ، اما برخی از آنها شکایت دارند.

نگرانی های ایمنی کنتورهای هوشمند

برخی از مخالفان نگرانی هایی را در مورد ایمنی کنتورهای هوشمند ایجاد کرده اند ، عمدتا به این دلیل که موج های مشابهی را با تلفن های همراه و دستگاه های Wi-Fi تولید می کنند. [4]

در حال حاضر ، هیچ شواهد قطعی مبنی بر اینکه کنتورهای هوشمند برای سلامتی انسان خطرناک هستند وجود ندارد. در واقع ، حتی اگر چنین باشند ، خطر آنها مشابه قرار گرفتن در معرض اینترنت بی سیم یا تلفن همراه شما است ، که اکثر ما همه روزه ، هر روز در معرض آن هستیم. [4]

نگرانی های حریم خصوصی کنتورهای هوشمند

مانند هر فناوری جدیدی ، پیچیدگی های احتمالی باید رفع شوند. به عنوان مثال ، برخی از افراد اخلاق پشت این کنتورهای هوشمند را زیر سوال می برند. از آنجا که این کنتورها دائماً بر مصرف برق خانه شما نظارت می کنند ، به طور مداوم اطلاعات را به شرکت خدمات شما ارسال می کند.

با توجه به این جریان ثابت اطلاعات ، برخی نگران هستند که شرکت های خدمات رسان به اطلاعات بیش از حد مشتریان خود دسترسی داشته باشند که باید خصوصی باقی بماند.

به لطف کنتورهای هوشمند ، می توانید میزان واقعی بهره وری برق خانه خود را کشف کنید. از طریق خواندن مداوم و ارتباط مداوم ، هم شما و هم منبع تأمین کننده برق خود می توانید اطلاعات ارزشمندی را از کنتور خود بدست بیاورید. برای درک عادات برق خود با شرکت تأمین کننده خود همکاری و تعامل داشته باشید تا از برق خود حداکثر استفاده را ببرید.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از فناوری هوشمند در کاهش مصرف برق هستید ، ترموستات همشمند را بررسی کنید. ترموستات هوشمند به شما کنترل کامل اکوسیستم خانه شما را می دهد. از چراغ گرفته تا تهویه مطبوع ، کنترل خانه شما هرگز به این راحتی نبوده است.

 

 

 

منبع: برنیکا

مطلب قبلی6 نکته ای که قبل از خرید خودرو برقی باید بدانید
مطلب بعدیانرژی زمین گرمایی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید