تلگرام: معبد گنج‌های مدفون

0
425
تلگرام
تلگرام

توی اینستاگرام شما فقط با ویدئو و عکس سروکار دارید و شما حتی نمیتونید یک مطلب بدون پیوست عکس و ویدئو منتشر کنید! ولی داخل توییتر انتقال محتوا اکثرا توسط متن منتقل میشه! داخل اینستاگرام شما نمیتونید یک مطلب خواندنی را برای تمامی مخاطبینتون در صفحه عمومی خودتون بازنشر کنید ولی داخل توییتر مهمترین قابیلت اینه‌که یک مطلب خوب و عالی میتونه در کسری از ساعت کل توییتر را با منبع اصلی اش دربربگیره.
تو اینستاگرام شما اگر عکس خوبی انتخاب کنید میتونید بازخورد عالی بگیرید و در توییتر اگر شما متن خوبی انتخاب‌کنید میتونید بازخورد بهتری بگیرید.

مقایسه توییتر و اینستاگرام
مقایسه توییتر و اینستاگرام

 

توی اینستاگرام شما نمیتونید یک لینک داخل مطلبتون قرار بدید که طرف با کلیک بتونه به دنیای خارج اینستاگرام برسه(میدونم خیلی مسخره و انحصارگرایانه هست) ولی تو توییتر این حق مسلم هر کسیه! اکثر بازیگرها و مدل‌ها عاشق اینستاگرام هستند و این شبکه اجتماعی محبوبیت خاصی براشون داره و اکثر سیاستمدارها و آدم‌های علمی سعی میکنند از بستر توییتر برای دیدگاه‌هاشون انتقال اطلاعات کنند. یه بازیگر کافیه تو اینستاگرام یه عکس بگذاره و کلی لایک و به‌به و چه‌چه بشنوه! و همون بازیگر کافیه اون عکس را داخل توییتر منتشر کنه که کلی مسخره بشه!

همه این‌ها نشون‌دهنده این هستند که شبکه‌های اجتماعی هرکدام برای هدف و کارکرد مشخصی ایجاد شده‌اند، و طیف کاربران خاص خودشون را هم دارند!

یکی‌از شبکه‌های اجتماعی و یا بهتر گفت پیام‌رسانی که چندسالی هست تو ایران جای خودش را بازکرده تلگرام هست! شبکه‌ای که به‌جرات میشه گفت از هرنظر فوق‌العادس و با ایجاد فضایی به نام کانال تونسته مرز بین یک پیام‌رسان و شبکه اجتماعی و حتی حوزه خبررسانی را درهم بشکنه! صدالبته خصوصیاتی این شبکه اجتماعی داره که اون را منحصربه‌فرد کرده که البته نمیخواهیم درمورد خصایص خوب اون بیشتر صحبت‌کنیم چون تمام کاربرهایی که در ایران از اون استفاده میکنند دقیقا به دلیل همین محاسن هست که باتوجه‌به فیلترشدن اون همچنان درحال استفاده هستند. یکی‌از ویژگیهای خاص تلگرام وجود قابلیتی به نام کانال هست قابلیتی که باعث‌شده انتشار اخبار و انواع محتواها به‌سادگی یک نوشتن ساده باشه! قضیه زمانی برای ما مهم میشه که بسیاری‌از این کانال‌ها اقدام‌به تولیدمحتوا هم میکنند! تولیدمحتوایی که میتونه از چندین خط عبرت‌آموز و ماحصل تجربه باشه تا محتواهایی که ساعت‌ها و روزها وقت گذاشته میشه و خروجی آن یک فایلPDF یا حتی یک فیلم میتونه باشه! اینکه کانال چرا اینقدر محبوب‌شده کاملا مشخصه؟ کاربر بدون هرنوع پیچیدگی میتونه یک فضای اطلاع‌رسانی برای خودش داشته‌باشه و درصورت اقبال عمومی میتونه کلی طرفدار هم پیدا کنه! راستی تو کانال لازم‌نیست شما حساسیت‌زیادی روی خروجی داشته‌باشید و میتونید خیلی‌سریع حتی توی تاکسی و یا وقتی خوابید چندخط بنویسید و منتشرکنید! همه اینها جز کاربردهای خوب و فوق‌العاده یک کانال هست! ولی وقتی قضیه به محتواهای ارزشمند و علمی میرسه اون‌موقع هست که قضیه کمی فرق میکنه!

محتوایی که کلی زمان و انرژی میبره و وقتی هم قراره منتشر بشه داخل کانالی منتشر میشه که حداکثر چندهزار کاربر داره و درصد خیلی کمی از اونها مطلب را میبنن و بازهم درصد خیلی کمی اون مطلب براشون جذاب میشه که سعی میکنند مطلب را بخونن و از اون درصد کم شاید درصد خیلی کمتری باشه که سعی‌کنه از اون مطلب در اون زمان مشخص استفاده‌ای ببرن یا بازنشرش کنه!

حتی اگر به‌عنوان مدیر کانال سعی‌کنید مطلبتون را هم هرماه یکبار داخل کانالتون بارها فوروارد کنید! بگذارید مشکل را در جواب سوالی که مطرح میکنم جستجو کنیم! شما قراره درمورد راه‌اندازی فلان ماژول الکترونیکی اطلاعات بیشتری کسب‌کنید چکاری انجام‌میدید؟ داخل گوگل سرچ میزنید؟ اکثرا همین جواب را میدند! راستی چرا داخل تلگرام این کار را نمیکنید؟ چون تلگرام چنین قابلیتی نداره ? دقیقا مشکل همینجاست! حتی در فرض خوشبینانه شما کانالی را میشناسید که چنین مطلبی را قبلا منتشر کرده! امیدوارم بتونید بعداز کلی کلنجار و تست انواع کلمه‌ها و تگ‌ها اون مطلب را پیداکنید! و اگر تونستید پیداکنید بی‌شک شما ادم خیلی خوش‌شانسی هستید! بگذارید بریم سراغ اصل موضوع!

وقتی کاربری تصمیم میگیره محتوای خودش را صرفا از بستر تلگرام منتشر کنه یه‌جورایی داره مطلب خودش را محدود به زمان و محدوده افرادخاصی میکنه که میتونه بزرگترین عیب برای شخصی باشه که سعی میکنه مطلبی علمی را بصورت رایگان در اختیار همه قرار بده.

تلگرام: معبد گنج‌های مدفون
تلگرام: معبد گنج‌های مدفون

 

راهکار اصلی اینه که مطالب به وب‌سایت منتقل‌بشه و با رعایت موارد‌اولیه سئو منتشر بشند. البته در راهکاربالا چندتا مشکل خودنمایی میکنه که دلیل‌اصلی اینکه خیلی کاربرها وارد ساخت سایت نمیشن دقیقا همین هست.

  • اول اینکه ایجاد و داشتن یک وب‌سایت میتونه پرهزینه و دردسرساز باشه !
  • مورد دوم اینکه نوشتن یه مطلب با رعایت اصول سئو هم خیلی کار راحتی نیست!
  • تازه اگر روزی خدای‌نکرده وب‌سایتتون به هردلیلی از کار بیفته، پاک بشه و یا هک بشه ازبین‌رفتن محتوا و عدم‌دسترسی به اون میتونه در حالتی بدتر اتفاق بیفته!
  • یکی‌از راه‌حل‌های مشکلات بالا استفاده‌از وبلاگ هست که میتونه کمی دغدغه وب‌سایت و امنیت… حل کنه و هزینه‌ای هم نداره و درضمن باکمی مطالعه میشه اصول سئو را هم یاد گرفت و مطالب کم‌نقصی نوشت.

راه‌حل: خب ما کلی اون بالا فلسفه‌چینی کردیم که راه‌حل را هم ارائه‌بدیم!

شما به‌راحتی میتونید از این بستر جهت انتشار محتواهای خودتون در محیط وب استفاده‌کنید و از ساختار و بازدیدکنندگان سیسوگ جهت دیده‌شدن مطلبتون بهره‌مند بشید! صد البته این مطلب به نام خودتون منتشر میشه و حتی اطلاعات وب‌سایت و یا شبکه اجتماعی خودتون را هم میتونید در اون قرار بدید.

منتظر پیشنهادات و نظرات شما نیز هستیم! با ما همراه باشید.

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیآموزش کنترل LED توسط نرم‌افزار کامپیوتر
مطلب بعدیآموزش نرم‌افزار B4A(اندروید) و اتصال نرم‌افزار به آردوینو

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید