دانلود رایگان PCB BluePill

0
696
PCB BluePill
PCB BluePill

دانلود رایگان برد راه‌انداز STM32F103C8T6 معروف به bluepill بلوپیل (PCB پی‌سی‌بی)

در این پست قصد داریم شماتیک و PCB برد راه‌انداز BluePill را جهت ساخت و مصرف خدمت شما ارائه نماییم. با ما همراه باشید.

میکروکنترلرهای ARM از محبوبیت زیادی برخوردار هستند، اما ازآنجاکه این میکروکنترلرها به‌صورت SMD ساخته‌شده‌اند نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان تست و راه‌اندازی روی برد‌بورد استفاده‌کرد. برد راه‌انداز STM32F103C8T6 معروف به BluePill (بلوپیل) امکانی را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند به‌راحتی ایده‌های جدید و نمونه‌های اولیه خود را امتحان‌کنند. این برد به یک میکروکنترلر STM32F103C8T6 مجهز است که پایه‌های آن به‌گونه‌ای بیرون‌آمده که با قراردادن برد راه‌انداز روی بردبورد می‌توانید به‌راحتی از تمامی پایه‌های آن استفاده‌کنید. مزیت بسیار‌خوبی که این برد راه‌انداز دارد این است که می‌توان به‌عنوان برد آردوینو نیز از آن استفاده نمود. اگر بخواهید آموزش‌های میکروکنترلر STM32 را دنبال‌کنید داشتن چنین بردی خالی از لطف نیست چرا که می‌توانید به‌راحتی نمونه پروژه‌ها را روی آن پیاده‌سازی کنید.

امکانات برد BluePill

سایز کوچک منبع تغذیه انعطاف پذیر: ۵ ولت ازطریق پورت USB و یا ۳.۳ولت از طریق منبع خارجی LED دکمه فشاری ریست پورت پروگرامر/دیباگر کانکتور USB Micro-B

BluePill PinOut

PinOut برد راه‌انداز STM32F103C8T6 به‌صورت‌زیر است:

PinOut
PinOut

 

شماتیک

شماتیک برد BluePill به‌صورت‌زیر است:

شماتیک برد BluePill
شماتیک برد BluePill

 

ساخت این برد راه‌انداز به‌راحتی امکان‌پذیر است. تنها کافی‌است برد آن‌را چاپ و قطعات را تهیه‌نمایید. برنامه میکروکنترلر STM32F103 را توسط پروگرامر روی چیپ PCB ریخته و از کارکرد آن لذت ببرید. برای این منظور پایه‌های مربوطه GND , 3V3 RST , CLK و DIO از کنار برد بیرون‌آمده‌است.

PCB

PCB Blue Pill
PCB Blue Pill

 

می‌توانید به‌جای میکروکنترلر STM32F103C8T6 میکروکنترلر STM32F103CBT6 را قرار دهید تا فلش و RAM بیشتری را دارد دسترس‌داشته‌باشید. پایه‌های این دو میکروکنترلر کاملاً با‌هم هم‌خوانی دارند و می‌توان آن‌ها را به‌جای هم استفاده‌نمود.

فایل شماتیک و PCB این پست بااستفاده‌از نرم‌افزار Altium Designer طراحی‌شده‌است که می‌توانید به‌صورت‌رایگان دانلود نمایید.

لینک‌های دانلود
دانلود شماتیک – حجم ۰.۴ مگابایت
اسم فایل
BluePill.pdf

لینک‌های دانلود
دانلود فایل PCB Blue Pill – حجم ۲ مگابایت
اسم فایل
BluePill.rar

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیرادیوآماتوری چیست و چرا به آن نیاز داریم؟(قسمت پایانی-پنجم)
مطلب بعدیآنالوگ یا دیجیتال، مساله این است! (قسمت اول)

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید