ربات انسان نما

0
54
ربات انسان نما
ربات انسان نما

ترانسفورماتور انسان نمای چهارپا، یک ربات تحویل (Delivery) است که قادر به ایستادن بوده و زمین های پیچیده را پیموده و حتی می تواند از طریق آسانسورها بسته ها را تحویل بگیرد و در را باز کند. ایده، ساخت و توسعه این ربات توسط شرکت سوییسی Swiss-Mile انجام یافته است. به گفته این شرکت، پهپادهای خدمات تحویل چیزی مثل ربات مذکور ندارند مثل چرخ یا پا تا از عهده چندین کار بر بیاید! این ربات قابلیت حمل ابزار، مواد، کالا و حسگرهایی تا وزن حدود 50 کیلوگرم را در فواصل طولانی بدون توجه به موانع چالش برانگیز با بهره وری انرژی، سرعت و پیمایش درون شهری را داراست. این ربات نابغه دارای سه طبقه بندی مختلف است – یک ماشین، یک چهارپا و یک ربات انسان نما با خودمختاری مبتنی بر هوش مصنوعی.

وقتی ربات در حالت دوپایی خود قرار دارد، می تواند اهداف مختلفی از نقشه برداری داده در ساختمان ها گرفته تا کمک به خدمات نجات و تحویل بسته ها را انجام دهد. در حالت ایستاده ارتفاع آن به 8/1 متر می رسد. این ویژگی کلیدی خودش را از بقیه ربات ها متمایز می کند، زیراچشم اندازی شبیه به یک انسان دارد. ترانسفورماتور انسان نما-چهارپا فوق سیال، مهارت های حرکتی برتر را با یادگیری تقویتی رانندگی با سرعت 2/6 متربر ثانیه انجام دهد. ترانسفورماتور انسان‌نما-چهارپا فوق سیال، مهارت های حرکتی برتر را با یادگیری تقویتی رانندگی با سرعت 2/6 متربر ثانیه انجام دهد.

در آینده نزدیک، ربات تحویل Swiss-Mile می تواند صنعت تحویل رباتیک را به طور کلی با کاهش ترافیک و بهبود زمان تحویل کلی تغییر دهد. همچنین می تواند کیفیت هوا را در بسیاری از مراکز شهری در سراسر جهان بهبود بخشد. طبق گزارش ها، محققان تخمین می زنند که خدمات تحویل 20% از کل آلودگی هوا در شهرها را تشکیل می دهد.

 

 

 

منبع :برنیکا

برای این مقاله نظر بگذارید:

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید