رنج کاری سنسور

0
96
رنج کاری سنسور
رنج کاری سنسور

فهرست مطالب

  1. رنج کاری سنسور

 

رنج کاری سنسور

رنج (Range) کاری سنسورمحدوده‌ی ماکزیمم و مینیممی است که سنسور در آن بازه ی مشخص به‌خوبی کار می‌کند.  سنسورها اغلب خارج از محدوده رنج کاری شان هم کار می‌کنند اما نیاز به کالیبراسیون ویژه یا اضافی دارند. با این حال‌، معمولا اگر بخواهید یک سنسور، خارج از رنج خود کار کند؛ کار نمی‌کند (خروجی ثابتی در حداکثر، افزایش حساسیت (sensitivity) به میزان قابل توجه، یا ارائه نتایج نامنظم) یا آسیب می‌بیند. مانند یک سنسور فشار 130 متری که در عمق 200 متری قرار بگیرد.

یک نکته‌ی مهم در انتخاب سنسور مناسب این است که همیشه محدوده (رنج) اندازه‌گیری سنسور انتخابی ما بزرگتر از دامنه تغییرات احتمالی کمیت موردنظر باشد، تا مطمئن باشیم این بازه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 از سنسور التراسونیک که شامل یک فرستنده و گیرنده‌ی امواج التراسونیک است برای مقاصد متعددی از جمله سنجش فاصله، اندازه گیری زاویه، کنترل سطح آب در مخازن، تشخیص جابجایی، وجود یا عدم وجود اجسام و … استفاده می‌کنند. در جدول زیر، ویژگی های فنی یک سنسور آلتراسونیک گزارش شده است:  از جمله رنج کاری آن که از ۲ سانتی متر الی ۲ متر است، که باید مورد توجه برای کاربرد موردنظرمان قرار گیرد.

ویژگی های فنی یک سنسور آلتراسونیک

 

منبع :

2005 ,Jim Irish, WHOI, Lecture on Instrumentation Specifications

 

 

منبع: ردرونیک

 

مطلب قبلیسنسورها بر اساس پارامترهای تشخیص آنها
مطلب بعدیتامین تغذیه از طریق پورت USB

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید