ساخت سوکت برای تست ماژول sim800 or Sim900

0
998
ساخت سوکت برای تست ماژول
ساخت سوکت برای تست ماژول

از ایده تا ساخت یک سوکت برای تست ماژول sim800 or Sim900

چگونه میشود یک سوکت برای تست ماژول sim800 بدون لحیم‌کردن آن بر روی برد ساخت؟

نیاز به این سوکت زمانی احساس شد که تعداد زیادی از ماژول‌های sim800 و sim900 در شرکت ما موجود بود که از روی بردهای مختلف دمونتاژ و یا از روی دستگاه‌های مردود QC باقی‌مانده بود که خود سرمایه هنگفتی بود که اگر به چرخه تولید برگردانده میشد باعث برگشت سرمایه میشد. که برای تست آنها نیاز بود که بر روی بردهای دیگری مونتاژ شوند که در صورت مشکل‌دار بودن دوباره باید دمونتاژ میشدند که این کار زمان زیادی میخواست و هزینه‌بر بود.

بعداز تحقیق زیاد برای خرید چنین سوکتی متوجه شدم که وجود خارجی ندارد و یا حداقل در کشور ما که انگار از چیز عجیبی سخن به میان آورده میشود در همانجا بود که تصمیم به ساخت چنین سوکتی گرفتیم.

ساخت سوکت

جرقه ساخت این سوکت از پین فنری زیر آغاز شد!

پین فلزی
پین فلزی
پین فلزی
پین فلزی

 

این پین به صورتی هست که سر خیلی تیز وبا قابلیت فنری دارد که به راحتی و با کمی فشار به pcb اتصال پیدا میکند و کار اصلی آن هم برای تستر کلی مدار هست.

تنها کار باقی‌مانده ساخت قسمت فیکس‌کننده و نگاه‌دارنده برای sim800 که بتواند در عین محکم نگاه داشتن ماژول اتصالات مورد نظر را به خوبی با پایه‌های ماژول برقرار کند.

از آنجایی که فلکسی گلاس با قطرهای مختلف موجود بوده و تقریبا به‌راحتی در بازار پیدا میشود و به اندازه کافی محکم بوده و قابلیت سوراخ‌کاری و برش‌پذیری خوبی را هم دارا میباشد برای ساخت قسمت نگه‌دارنده ماژول و پین‌ها از این ماده استفاده کردم. (استفاده از پلکسی 5 میلیمتر)

بعد از طراحی pcb برای مونتاژ پین‌های مذکور قطعه مورد نیاز پلکسی هم توسط نرم‌افزار کارل طراحی شد که سوراخ‌های آن توسط cnc و برش‌های آن توسط لیزر برش خورد.

برای لحیم‌کاری پین‌ها به pcb که به دقت‌و ظرافت زیادی نیاز داشت، چون هم فضا برای لحیم‌کاری کم بود و هم فاصله پایه‌ها خیلی کم بود به‌همین خاطر دقت‌و حوصله زیادی به‌خرج دادم.

درنهایت برای محکم نگاه‌داشتن ماژول روی سوکت از یه قطعه بسیار ارزان که یک تاشو قفل میباشد به همراه یک عدد آهن‌ربای قوی استفاده کردم.

سوکت برای سیم 900 و سیم 800
سوکت برای سیم 900 و سیم 800

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیسنسور دما و رطوبت DHT
مطلب بعدیکلاس لیزر چیست؟ و مفهوم هر کلاس

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید