شرکتهای تولید کننده مدار چاپی PCB

0
1071
مدارچاپی PCB
مدارچاپی PCB

یکی‌از دغدغه‌های مهندسان‌الکترونیک این است که چطور مدار‌چاپی خود را پس‌از طراحی بسازند. بعضی‌ها علاقه دارند که مدار‌چاپی خود را خودشان بسازند و بعضی‌دیگر برای صرفه‌جویی در وقت ترجیح می‌دهند ساخت آن‌را به یک تولیدکننده مدارچاپی بسپارند. البته بگذریم از اینکه گاهی‌اوقات از سفارش ساخت مدار‌چاپی تا تحویل آن مسائل گوناگونی را متحمل می‌شویم و شاید هم گاهی‌اوقات دیرتر از اینکه خودمان دست‌به‌کار شویم برد ما را سازنده تحویل‌دهد. اما اغلب بردهای یک‌رو را خودمان می‌توانیم بسازیم و برای بردهای دولایه چاره‌ای جز سفارش‌ساخت نداریم.

سفارش ساخت مدارچاپی

شاید یکی‌از معضلات ساخت مدارچاپی این است که نمی‌دانیم فایل پی‌سی‌پی خود را به‌کدام سازنده برای ساخت بسپاریم؟

در این مقاله قصد داریم شما را با چند سازنده مدارچاپی داخلی و خارجی برای کارهای نمونه و یا تیراژ آشنا کنیم.

فدک

شهر اصفهان، ارزان و سریع، نمونه و تیراژ، بردهای یک لایه و دولایه وایا با قطر ۰.۵mm و ترک با پهنای ۰.۲۵mm این تولیدکننده را خود اصفهانی‌ها و سایر شهرها به ارزان و سریع‌بودن می‌شناسند، حتی با‌توضیحاتی که بعضی دوستان دادند شما از هر شهری می توانید به فدک کارهای خود را از‌طریق سایت سفارش‌دهید و مدار‌چاپی ساخته‌شده را در ترمینال اتوبوسرانی شهر خود تحویل‌بگیرید. تنها اشکال فدک این است که ممکن‌است در‌بعضی کارها اشتباهاتی در ساخت رخ‌دهد که البته آن اشتباهات را قبول‌کرده و در‌نهایت به شما مدار‌چاپی اصلاح‌شده را تحویل می‌دهد. www.fadakpcb.com

آلفا مدار

آلفا مدار صنعت
آلفا مدار صنعت

 

تهران، کیفیت بالا، دقت خوب و کمی گران، نمونه و تیراژ وایا با قطر ۰.۲۵mm و حتی کمتر، ترک با پهنای ۰.۱۵mm

یک تولیدکننده خوب که همه آن را می‌شناسیم. مناسب برای ساخت بردهای یک‌لایه و دولایه. آلفا مدار سالهاست که به تولید بردهای چند‌لایه نیز مشغول‌است. اما به‌دلیل گله‌هایی که بعضی دوستان در بردهای چند‌لایه داشته‌اند نمی‌توانم به‌طور قطع آلفا مدار را برای بردهای چندلایه به شما پیشنهاد کنم. البته این شرکت نیز مسئولیت‌پذیر بوده و با تعامل خوبی که با مشتری برقرار می‌کند مشکلات کار را برطرف می‌کند.

Www.alfamadarsanat.com

یگانه مدار الکترونیک

یگانه مدار تولیدکننده PCB مدارچاپی
یگانه مدار تولیدکننده PCB مدارچاپی

 

مشهد، دقیق و ارزان، نمونه و تیراژ وایا با قطر ۰.۳mm و ترک با پهنای ۰.۲mm مناسب برای بردهای یک و دو لایه

Www.yeganehpcb.com

کوثر مدار

کوثر مدار
کوثر مدار

 

تهران تولیدکننده PCBتهران، ارزان و سریع، نمونه و تیراژ وایا با قطر ۰.۵mm و ترک با پهنای ۰.۲mm البته ازنظر قیمت تولیدکننده‌های تهران به پای تولیدکننده‌های اصفهان و مشهد نمیرسند.

www.kosarmadar.com

بیس الکترونیک

بیس الکترونیک تولیدکننده PCB در اصفهان
بیس الکترونیک تولیدکننده PCB در اصفهان

 

اصفهان، ارزان و سریع، تیراژ وایا با قطر 0.5mm و ترک با پهنای 0.25mm باز هم اصفهانی ها و قیمت های ارزان باورنکردنی جدا از خط تولید مدار چاپی، بیس الکترونیک خدمات مونتاژ ماشینی را نیز ارائه می‌دهد که آن‌هم قیمت مناسبی دارد

Www.baseelectronic.com

جهان الکترونیک

جهان الکترونیک تولید کننده بردهای مدار چاپی در تیراژ بالا
جهان الکترونیک تولید کننده بردهای مدار چاپی در تیراژ بالا

 

یزد، دقیق، تیراژ خیلی بالا، دو‌لایه و چندلایه برای سفارش به جهان الکترونیک باید حداقل سفارش شما ۱۰۰مترمربع باشد! جهان الکترونیک، یک تولیدکننده معتبر است که گواهینامه‌های متعدد بین‌المللی دارد. سایر تولید‌کننده‌های ایرانی

البته و صد‌البته تولیدکننده‌های ایرانی متعدد دیگری نیز وجود دارند، این معرفی شامل آن‌هایی بود که طی مدت این دوسال ازطرف دوستان مختلف فیدبک‌های مثبتی درباره‌شان دریافت‌کردم. ممکن‌است در مقاله‌دیگری به‌طور کامل‌تر به‌معرفی سایر تولیدکنندگان ایرانی نیز بپردازم.

تولیدکنندگان خارجی

تولیدکنندگان خارجی
تولیدکنندگان خارجی

 

اگر شما قصد دارید بردهای پیچیده‌ای را طراحی و تولید کنید که شامل کنترل امپدانس و مواردی‌دیگری می‌باشد شاید برای تولید نتوانید روی تولید‌کنندگان داخلی حسابی باز‌کنید. در دنیا تولید‌کنندگان مدار‌چاپی متعددی وجود دارند. بسیاری از آنان قطعاً از تولیدکنندگان داخلی کیفیت‌بهتری دارند و البته کارهای پیچیده تری را می توانند بسازند. اما به‌دلایل‌گوناگون از جمله تحریم، ما نمی‌توانیم با همه آنها کار‌کنیم. در‌حال‌حاضر تنها تولیدکنندگانی که تعامل خوبی با ما برقرار می‌کنند، تولیدکنندگان چینی میباشند. شرکت pcbway یکی‌از این تولیدکنندگان که توانمندی خوبی دارد و به شما در ساخت بردهای شامل blind and buried vias و rigid-flex و مشخصات پیچیده دیگر کمک می کند pcbway نام دارد. به سایت این تولیدکننده بروید و مشخصات برد خود را وارد کنید تا از قیمت ساخت آن مطلع شوید.

Pcbway.com

 

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیکدام نسخه‌ی آلتیوم دیزاینر Altium Designer؟
مطلب بعدیدرآمدزایی به سبک پینوکیو

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید