شیلد رایگان SIM800 برای برد آردوینو اونو (Arduino UNO)

0
982
شیلد رایگان SIM800 برای برد Arduino UNO
شیلد رایگان SIM800 برای برد Arduino UNO

آیا تا بحال با آردوینو به دنیای خارج متصل شده‌اید؟

با توجه به فراگیر شدن بردهای آردوینو و راحتی کار با آنها بر آن شدیم تا در باب ارتقا سطح آموزش، برد هدری برای ماژول مخابراتی SIM900 یا SIM800 Sim800F منطبق با برد Arduino UNO طراحی و ارائه کنیم. برد آردوینو Uno یکی از مشهورترین و پرکاربردترین بردهای این خانواده می‌باشد، که با قیمت مناسب در دسترس است.

ماژول مخابراتی SIM900
ماژول مخابراتی SIM900

 

ماژول مخابراتی SIM800:

ارتباط در دنیای دیجیتال امری حیاتی و اجتناب‌ناپذیر است و هرکس آن را بگونه‌ای باید حل کند. شرکت‌های مختلف با تولید ماژول‌های مخابراتی این مهم را بسادگی حل کرده‌اند. در مقاله‌ای قبلا هدر برد SIN800 مربوط شرکت SIMCOM گذاشته بودیم. در این مقاله نیز هدر برد ماژول SIM900 از همان شرکت گذاشته شده است. ماژول SIM900 دارای ورژن‌های مختلفی است. با این ماژول می‌توانید از ارتباط با بسترهای GSM و GPRS بهره ببرید. این برد کاملا منطبق با برد ARDUINO UNO می‌باشد و روی آن سوار می‌شود. دقت کنید برای تغذیه برد آردوینو به همراه هدر برد SIM900 می‌بایست، از آداپتور 2 آمپری استفاده شود، تا مدار به درستی کار کند.( در صورت عدم استفاده از تغذیه مناسب ممکن است کارکرد صحیح برد GSM Modem شما با اختلال مواجه گردد).

آداپتور 2 آمپری
آداپتور 2 آمپری

 

شماتیک برد :

مونتاژ برد با کمی دقت از روی شماتیک براحتی قابل انجام است. دقت کنید برای سوارکردن برد هدر SIM900 بر روی برد آردوینو جهت پین هدرها را درست بزنید. خازن‌های برد SIM900 را حتما مونتاژ کنید. این خازن‌ها نقش موثری در صحت کارکرد برد شما دارند. برای استفاده از این برد به IDE آردوینو احتیاج دارید. پس از نصب لازم است کتابخانه را از منوی Sketch>Incude Library>Add.ZIP Library در ادیتور وارد کنید. حال از منوی File>Examples>GSM پروژه‌ای را باز کنید و از آن لذت ببرید.

 

فایل‌های مورد نیاز برای دانلود

فایل‌های شماتیک ، PCB و برنامه‌ها را دانلود کنید:

SIM900

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیپروژه سنسور شتاب سه محوره ADXL345
مطلب بعدیپروژه اس ‌ام ‌اس سرور به همراه شماتیک و PCB

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید