قفل هوشمند برای خانه

0
13
قفل هوشمند برای خانه
قفل هوشمند برای خانه

آیا به قفل هوشمند برای خانه نیاز دارم؟

چه بیست متر دورتر ، چه بیست روز از سفر شما گذشته باشد ، همه ما تحت تأثیر  اضطراب  و افزایش ناگهانی آدرنالین قرار می‌گیریم. چیزی اشتباه شده! ، اما اون چیز چیست؟ گاز رو خاموش کردم؟ اتو را روشن گذاشتم؟ نه – درب ورودی را قفل کردم؟
شما خاطرات اخیر خود را [برای تصویر ، صدا یا احساس چرخاندن کلید] درست قبل از حرکت در ذهن خود مرور می کنید ، اما هرگز اینطوری نیست بلکه سعی می کنید قبل از بیرون آمدن از خانه ، تلفن یا کیف پول خود را پیدا کنید. در بهترین حالت ، می توانید برای بررسی درب برگردید. در بدترین حالت ، شما خودتان را متقاعد می کنید به این واقعیت که خانه شما اکنون محل اقامت با همسایگان خود است. خوشبختانه با توسعه قفل های هوشمند ، می توانید این مسِئله را فراموش کنید. اگرچه مزایای سیستم قفل هوشمند به همین جا ختم نمی شود.

قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند روش جدیدی در امنیت خانه است. به زبان ساده ، یک قفل الکترونیکی است که می توانید با استفاده از تلفن هوشمند خود آن را قفل یا باز کنید. Z-Wave برای کسانی که کمتر به فناوری فکر می کنند شبیه بلوتوث و Wi-Fi است-با این تفاوت که برای اجرا نیاز به برق کمتری دارد ، برد بیشتری داشته و استانداردهای امنیتی بالاتری را ارائه می‌دهد؛ قفل های هوشمند با رفع نیاز به کلیدهای فیزیکی ، [که به راحتی از دست می روند یا فراموش می شوند] خانه شما را با یک کد کلید رمزنگاری دیجیتال ایمن می کنند. این فناوری حتی می تواند هنگامی که احساس کردکه شما به خانه نزدیک هستید با تنظیم محیطی در اطراف ملک خود ، قفل در را برای شما باز کند – این ویژگی به نام جغرافیایی ناحیه ای شناخته می شود.

آیا قفل های هوشمند ایمن هستند؟

بحث هایی درباره ایمنی قفل های هوشمند وجود دارد؛ برخی ادعا می کنند که ضمانت های امنیتی آنها بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین اجازه دهید آسیب پذیری ها و عملکردهای ایمنی آنها را بررسی کنیم تا ببینیم آیا می توانید در مقایسه با قفل سنتی به یک قفل هوشمند اعتماد کنید تا از خانه خود در برابر مزاحمان محافظت کنید.

1) هک کردن

برخلاف قفل های پیچ و مهره ای که ما به آن عادت کرده ایم ، قفل های هوشمند دیجیتالی در برابر هک آسیب پذیر هستند. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها آسیب پذیر هستند. مشخص شد که دستگاههای قبلی که متکی به بلوتوث بودند دارای آسیب پذیری هستند ، اما دستگاه های پیشرفته تر مانند قفل هوشمند مورد علاقه ما از پروتکل Z-Wave بسیار ایمن تری برای افزایش امنیت استفاده می کنند.

2) دستکاری دستگاه

درسته که بعید است کسی بتواند به دستگاه شما دسترسی پیدا کند – چه با سرقت تلفن همراه شما و چه استفاده از آن در مواقعی که به دنبال آن نیستید – ممکن است بتواند با تغییر تنظیمات ، قفل هوشمند را به خطر بیندازد. با این حال ، تولیدکنندگان تلفن های هوشمند با تأیید اثر انگشت ، رمزهای عبور طولانی تر و تشخیص چهره به محصولات خود ، کنترل های تأیید پیچیده تری را به محصولات خود اضافه می کنند تا احتمال آسیب به دستگاه شما کاهش یابد. اگر هنوز در مورد قفل های هوشمند تردید دارید ، اما علاقه زیادی به اضافه کردن یک قفل به درب ورودی خود دارید ، برای امنیت بیشتر احراز هویت دو مرحله ای را در تلفن هوشمند خود تنظیم کنید.

3) کنترل دسترسی

با قفل سنتی بر روی درب شما ، هیچ راهی وجود ندارد که بدانید چه کسی کلید دسترسی به اموال شما را دارد یا چه زمانی می توانند از آن استفاده کنند. قفل های هوشمند به شما امکان می دهد خانه خود را ایمن کرده و فقط به برخی افراد اجازه دسترسی را بدهید. حتی می توانید دسترسی به روزهای خاص یا بین بازه های زمانی خاص را برای بیشتر محدود کردن ورود به خانه تعیین کنید.

4) کنترل از راه دور

در ترکیب با زنگ درب هوشمند ، می توانید از هر کجا که هستید در خانه شما را رصد کرده و به آنها دسترسی از راه دور بدهید. ایده آل برای اجازه دادن به سگ خانه دار هنگام حضور در دفتر یا در تعطیلات.

در قفل هوشمند به دنبال چه چیزی باشیم؟

بنابراین اینترنت اشیا (IoT) توجه شما را به خود جلب کرده است اما چگونه می توانید دستگاه مناسب را برای خانه خود انتخاب کنید؟ بیایید عوامل کلیدی را که هنگام خرید قفل هوشمند باید در نظر بگیرید ، بررسی کنیم.

1) قابلیت اتصال

در مورد اتصال ، قفل های هوشمند اساساً دارای سه نوع هستند: Z-Wave فعال ، Wi-Fi فعال یا Bluetooth فعال. همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، سیستم های بلوتوث در برابر هک آسیب پذیرتر هستند ، اما همچنین برای کنترل سیستم نیاز به نزدیک بودن به قفل هوشمند دارید! سیستم های وای فای از نظر پروتکل های امنیتی قوی تر هستند و دسترسی بیشتری را ارائه می دهند ، با این حال ، بسیاری از آنها مصرف برق بیشتری دارند و برای کار به دسترسی دائمی شبکه نیاز دارند. سیستم های Z-Wave که با اتوماسیون خانگی طراحی شده اند ، بسیار ایمن هستند ، برق بسیار کمتری مصرف می کنند و محدوده دسترسی بیشتری دارند. با این حال ، ممکن است برای کنترل و مدیریت قفل تلفن خود به یک هاب خانه هوشمند نیاز داشته باشید.

2) ادغام

هرچه به سمت اینترنت اشیا پیش می رویم ، تعداد بیشتری از دستگاه های ما به تلفن های هوشمند  متصل می شوند. این بدان معناست که دستگاههایی که نصب می کنید باید با سایر محصولات موجود در خانه شما سازگار باشند ، در غیر این صورت نهایتا آنها را جایگزین خواهید کرد. اتحادیه Z-Wave که طرحی برای کار بر روی مراکز جهانی دارد ، کنسرسیومی جهانی از 300+ شرکت است که محصولات و خدمات خود را از طریق Z-Wave ایجاد می کند-برای ادغام دستگاه ها در سراسر خانه هوشمند تلاش می کند. یکی از شرکای اتحاد آمازون است ، بدین معنی که می توانید از دستگاه Alexa خود برای کنترل قفل خود با دستورات صوتی استفاده کنید. بسیار شیک! اما به همین جا ختم نمی شود هر دستگاه مجهز به ZigBee یا Z-Wave باید بتواند با قفل هوشمند شما ادغام شود. به عنوان مثال ، می توانید مرکز خود را طوری برنامه ریزی کنید که به محض باز شدن قفل هوشمند ، سیستم روشنایی هوشمند را روشن کند. حتی می توانید رنگ چراغ ها را بسته به اینکه چه کسی در را با کد کاربری خاص باز می کند ، تنظیم کنید.

3) زنگ هشدار

مانند هر سیستم امنیتی دیگر در خانه ، می توان یک زنگ هشدار تنظیم کرد که نه تنها مانع مزاحمان باشد ، بلکه اگر فردی در حال تلاش برای نفوذ باشد به شما اطلاع بدهد. قفل های هوشمند با زنگ داخلی کامل نمی شوند ، بنابراین باید یکی از آنها را جداگانه خریداری کنید. اگرچه ، همانطور که در بالا اشاره کردیم ، دستگاه های Z-Wave با طیف وسیعی از محصولات دیگر خانه های هوشمند از جمله سیستم های هشدار دهنده خانه قابل همکاری هستند. با این حال ، برخی از قفل های هوشمند هشدارهای خودکار ارسال می کنند ، بنابراین اگر کسی در خانه شما را باز کرد ، یک اعلان دریافت می کنید. اگر در داخل یا بیرون از خانه خود مانند یک دوربین هوشمند چشمی درب ، دسترسی ویدئویی دارید ، می توانید مستقیماً از طریق تلفن خود بررسی کنید.

4) کلید دار یا بدون کلید

وقتی نوبت به نصب قفل هوشمند می رسد ، می توانید انتخاب کنید که آیا کل قفل درخود را به قفل هوشمند تبدیل کنید یا فقط مکانیسم داخلی آن را جایگزین کنید. در مورد دوم ، می توانید کلید خود را برای دسترسی از بیرون نگه دارید ، ولی باز هم می توانید درب خود را با استفاده از تلفن هوشمند خود باز کنید. با این حال ، این بدان معناست که هنوز گم شدن کلید ، سرقت یا برداشته شدن قفل یک چالش پیش رو هست و گزینه های شما برای “نیمه تبدیل” محدودتر می شود. با جایگزینی کامل ، می توانید طیف وسیعی از محصولات را انتخاب کنید و می توانید یک صفحه کلید در نمای بیرونی درب منزل خود نصب کنید تا به دوستان و خانواده دسترسی بدون نیاز به زنجیر یا تلفن هوشمند دسترسی دهید.

قبل از تبدیل قفل در فعلی خود به قفل هوشمند چه نگرانی هایی وجود دارد؟ آیا اجاره می دهید؟

اگر ملکی را اجاره می کنید ، ممکن است بر خلاف قرارداد اجاره شما باشد که قفل اموال شما را جایگزین کند یا تغییرات دیگری در خانه شما ایجاد کند. بنابراین ، بسیار توصیه می شود که از صاحبخانه خود بپرسید که آیا می توانید قبل از خرید محصول ، قفل هوشمند نصب کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که صاحبخانه ها حق ورود را حفظ کرده و ممکن است برای ورود به ملک رمز عبور یا کلید بخواهند.

درب شما چقدر خوب بسته می شود؟

در بسیاری از املاک قدیمی ، متوجه خواهید شد که درب کمی بد تنظیم شده  و یا به درستی بسته نمی شود. هنگام نصب قفل هوشمند ، ممکن است این مشکل باشد ، زیرا پیچ می تواند بدون نیاز به فشار یا کشیدن درب ، خود به خود باز و جمع شود. برای برطرف کردن این مشکل ، شما فقط باید قسمتی از در یا قاب را سنباده بزنید ، اگرچه در برخی شرایط ممکن است نیاز به تعویض خود درب داشته باشید.

آیا چیزی مانع قفل چرخان (بدون کلید) می شود؟

این نوع قفل در قفل های هوشمند به طور کلی بسیار بزرگتر از قفل های سنتی است. شاید ویژگی های تزئینی درب ممکن است نصب را دشوار یا غیرممکن کند ، بنابراین قبل از سفارش ابعاد خود را بررسی کنید.

مزایای قفل هوشمند چیست؟

بنابراین ما نحوه عملکرد قفل های هوشمند را بررسی کرده ایم و هنگام خرید قفل هوشمند باید به چه نکاتی توجه کنیم ، اما صرف نظر از اینکه می توان بدون کلید عمل کرد ، چرا باید قفل هوشمند را نصب کنیم؟ خوب ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، اینترنت اشیا در راه است. این بدان معناست که در آینده نزدیک شاهد بسیاری از فرایندهای مکانیکی دیجیتالی خواهیم بود و قفل های هوشمند تنها یک قطعه از پازل بزرگتر هستند ، به ویژه در مورد امنیت خانه.
لایه امنیتی اضافی ارائه شده توسط این قفل های جدید به این معنی است که شما همیشه می دانید چه کسانی به خانه شما دسترسی دارند و نمی توانید در مورد محل قرارگیری کلیدهای خود کمتر نگران باشید. آن جستجوهای دیوانه وار در تمام جیب تمام لباس های شما جزء گذشته خواهد بود. بعلاوه ، اگر بدون قفل کردن درب خانه از خانه خارج شوید ، می توانید خانه خود را از راه دور مستقیماً از طریق تلفن خود قفل کنید ، بدون این که برای کنترل و چک کردن به خانه برگردید.
به همین دلیل ، قفل های هوشمند سطح جدیدی از راحتی و آرامش را برای مدیریت خانه شما فراهم می کند. کدهای دسترسی برای کودکان و نوجوانان سنین مدرسه که ممکن است کلید را جا بگذارند یا گم کنند ، یک گزینه عالی است. آیا دوستان یا خانواده ای برای تعطیلات آخر هفته می آیند؟ به سادگی یک کلید مجازی برای دسترسی به آنها ارسال کنید یا یک کد برای ورود به آنها ارائه دهید. همین امر در مورد سگ گردان ، نظافتچی خانه و کارگران دستی شما نیز صدق می کند. مهمتر از همه ، شما می توانید افراد را با اجازه دسترسی فقط در زمان های خاص ، بدهید – ما به شما نگاه می کنیم ، دلال های زیرک!

نصب و راه اندازی

نصب نمی تواند از این ساده تر باشد. نصاب حرفه ای می آید تا قفل جدید شما را برای شما تنظیم کند. نصب کننده نحوه عملکرد آن را به شما نشان می دهد ، نحوه برنامه ریزی قفل ، افزودن یا حذف کدها و مدیریت مجوزهای برنامه تلفن هوشمند را به شما نشان می دهد.

 

 

 

 

منبع:برنیکا

برای این مقاله نظر بگذارید:

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید