مزایای انرژی موج

0
96
مزایای انرژی موج
مزایای انرژی موج

آن همه موج بزرگ از کجا آمده اند؟ چه چیزی باعث آنها شد؟ به نظر می رسد انرژی جدی در پشت این همه آب که به ساحل برخورد می کند هست. انرژی موج ناشی از وزش باد بر روی آب می باشد که باعث ایجاد ایجاد موج می شود. انرژی گرفته شده از برق آبی جدی است. اگرچه استفاده از موج برای استفاده موثر و اقتصادی چالش برانگیز است ، اما جهان به قدرت موج به عنوان یک گزینه و منبع مناسب برای نیازهای فزاینده ما به انرژی نگاه می کند.

موج انرژی چیست؟

انرژی موج یک منبع انرژی تجدیدپذیر است که از حرکت امواج در طول آب گرفته می شود. انرژی موج زمانی تولید می شود که مولد برق در سطح اقیانوس قرار گیرد. خروجی انرژی بر اساس ارتفاع موج ، سرعت موج ، طول موج و چگالی آب تعیین می شود.

انرژی موج چگونه کار می کند؟

انرژی موج را می توان از طرق مختلف استفاده کرد ، اما رویکرد اتخاذ شده به طور کلی بستگی به وضعیت و ساختار بدنه آب دارد که در آن منبع موج تأمین می شود. اگرچه روشهای زیادی برای مهار قدرت موج توسعه یافته است ، اما امروزه از سه شکل اصلی استفاده می شود: ستونهای نوسان آب (OWCs) ، تضعیف کننده های سطح (جذب کننده های خط) و واحد شناوری/جذب کننده های نقطه. هر سه روش شامل تجهیزاتی است که در سطح آب (یا درست در زیر سطح) آب شناور می شوند ، با تجهیزات اضافی در زیر آب که نیرو و قدرت امواج را به الکتریسیته تبدیل می کند.

انرژی موج چگونه کار می کند
انرژی موج

مزایای انرژی موج چیست؟

انرژی موج دارای پتانسیل فوق العاده ای است زیرا انرژی در یک موج فوق العاده متراکم است – به این معنی که یک موج ، ضرب بزرگ انرژی را در خود دارد. اگر بتوانیم به طور موثر از انرژی موج استفاده کنیم ، می توانیم بیش از 40 درصد انرژی مورد نیاز جهان – یا معادل خروجی بیش از 800 نیروگاه هسته ای – را تأمین کنیم! انرژی موج به زمین (مانند انرژی باد) یا نور خورشید (برای انرژی خورشیدی) نیاز ندارد و نسبتاً سازگار است (اکنون می توانیم خروجی موج را تا 48 ساعت قبل پیش بینی کنیم). به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر و پاک ، انرژی موج یک راه حل فوق العاده است.

انرژی موج در کجا توسعه می یابد؟

به گفته پل جاکوبسون ، رهبر اقیانوس انرژی موسسه تحقیقات برق ، یک موسسه غیرانتفاعی که بخش برق را مطالعه می کند ، “بهترین محیط های انرژی موجی در امتداد سواحل غربی هستند زیرا بزرگترین و پایدارترین بادها از غرب می آیند.” در ایالات متحده ، قدرت موج عمدتا در کالیفرنیا ، واشنگتن ، اورگان و آلاسکا یافت می شود. انگلستان ، پرتغال ، استرالیا و نیوزلند از پیشگامان انرژی جهانی موج هستند. و به گفته وزارت انرژی ایالات متحده ، شمال کانادا و جنوب آفریقا مکانهای اصلی تامین انرژی موج هستند.

 

منبع:برنیکا
مطلب قبلیقفل هوشمند برای خانه
مطلب بعدینحوه تغییر به لامپ های LED

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید