مقاله آموزش طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert

0
275
مقاله آموزش طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert
مقاله آموزش طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert

منابع تغذیه سوئیچینگ بنا به مزیت‌هایی که دارند در صنعت الکترونیک فوری جایگاه خود را پیدا کردند امروزه منابع تغذیه سوئیچ بصورت گسترده‌ای تولید و استفاده می‌شود. اگر سری به بازار بزنید اکثر مغازه‌های ال‌ای‌دی فروشی و حتی بعضی از مغازه‌ها صرفا منبع تغذیه می‌فروشند که اکثر این منابع تغذیه سوئیچینگ می‌باشند. در ادامه با ما باشید تا روش طراحی این منابع تغذیه را بصورت ساده یاد بگیرید.

اکثر منابع تغذیه سوئیچینگ موجود در بازار که بصورت گسترده‌ای تولید می‌شوند و در رنج‌های مختلف با جریان‌های بالا و پایین و توان‌های مختلف. ولی اگر می‌خواهید خودتان منبع تغذیه مدار خودتان را طراحی کنید بهترین راه یادگیری کامل مبحث طراحی منبع تغذیه سویچینگ می‌باشد که در زیر کتابی را برای این کار برایتان معرفی خواهیم کرد. ولی اگر وقت کافی ندارید و یا نمی‌خواهید هر بار محاسبات زیادی را انجام دهید می‌توانید از روشی که ما برایتان معرفی می‌کنیم استفاده کنید. این روش بدین صورت است که از نرم افزار PI Expert برای طراحی منبع تغذیه خود استفاده کنید‌. این نرم افزار همه محاسبات را برای شما انجام می‌دهد و فقط کافی است کمیت‌های لازم برای انجام محاسبات را به نرم افزار بدهید بعدا نرم افزار کارهای دیگر را بصورت هوشمندانه انجام می‌دهد و شماتیک را همراه با اطلاعات فراوان حتی نوع و تعداد دور سیم پیچ و… را به شما می‌دهد.

فقط باید تعاریف اولیه در مورد منابع تغذیه سوئیچینگ و نوع توپولوژی و… را داشته باشید که برای کسب این اطلاعات می‌توانید از مقالات موجود استفاده کنید یا چند فصل اول کتاب زیر را مطالعه کنید. در ضمن اکثر قطعات در بازار موجود می‌باشند. اگر به شکل زیر دقت کنید چند نوع سلف و ترانس استفاده کرده که سلف ها به احتمل زیاد در بازار موجود هستند و نسبت به جریان مدار خود می‌توانید انتخاب کنید یا حتی می توانید خودتان بپیچید و همچنین ترانس را حتما باید خودتان بپیچید یا یک نفر ماهر برایتان بپیچد که البته پیچیدن ترانس هم کار بسیار ساده‌ای می‌باشد. یعنی نرم افزار به شما نوع هسته و تعداد دور و حتی توضیحات بیشتر را می‌دهد و شما فقط باید منظم و با رعایت اصول ترانستان را بپیچید.

لینک دانلود مقاله و نرم افزار
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار PI EXPERT

 

منبع:  میکرودیزاینرالکترونیک

مطلب قبلیمعرفی گیت درایور HCPL-316J (بخش ۵)
مطلب بعدیدانلود پایان نامه پروژه تابلوروان تک رنگ با mmc

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید