منابع تجدیدپذیر انرژی و روندهای آن در آینده

0
77
منابع تجدیدپذیر انرژی و روندهای آن در آینده
منابع تجدیدپذیر انرژی و روندهای آن در آینده

آیا منابع انرژی تجدیدپذیر قدرت آینده ما هستند؟ تولید برق از منابع تجدیدپذیر انرژی در حال رونق است و به نظر نمی رسد که این روند به زودی کند شود. انتشار گازهای گلخانه ای در سال 2020 به دلیل اختلال در همه گیری کووید -19 در فعالیت های اقتصادی ، مسافرت و تجارت کاهش یافت. این کاهش می تواند انگیزه ای باشد که ما برای افزایش تولید فناوری های انرژی پاک نیاز داریم؛ حتی قبل از همه گیری ، منابع جایگزین انرژی شروع به افزایش کردند ، که سرنخ دیگری برای افزایش محبوبیت انرژی پایدار است. اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) نشان داد که در سال 2020 ، این کشور 40 درصد از نیروی خود را از منابع سوخت غیر فسیلی تولید می کرد. این رقم در مقایسه با پنج سال قبل که منابع انرژی تجدیدپذیر کمتر از 20 درصد از مصرف انرژی ایالات متحده را تأمین می کردند ، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این افزایش نشان می دهد که ما به طور پیوسته از وابستگی خود به سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ ، نفت و گاز طبیعی دور می شویم.

آیا می توان پیش بینی کرد که این روند در همان مسیر و با همان سرعت ادامه یابد؟ اگر چنین است ، این چگونه بر ما شخصاً تأثیر می گذارد؟ در این مقاله ، ما نگاهی دقیق به روندهای فعلی انرژی خواهیم داشت. ما تحولات جدید در تولید انرژی و نقش حیاتی منابع انرژی تجدیدپذیر در آینده ما را ارزیابی می کنیم.

منابع تجدیدپذیر انرژی
منابع تجدیدپذیر انرژی

مزایای استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی چیست؟

دولتهای محلی و مصرف کنندگان خانگی به طور یکسان می توانند اثرات کربن خود را کاهش داده و مستقیماً بر روی گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی با اجرای منابع تجدیدپذیر انرژی تأثیر بگذارند. بیایید نگاهی به مزایای زیست محیطی انرژی سبز و همچنین مزایای اقتصادی آن بیاندازیم:

 • صرفه جویی در سوخت های فسیلی: انرژی های تجدیدپذیر از منابع تقریباً تمام نشدنی تأمین می شود. استفاده از این منابع طبیعی به ما این امکان را می دهد که طول عمر سوخت های فسیلی غیرقابل تجدید را افزایش دهیم و به طور خطرناکی نزدیک به اتمام است.
 • تغییرات آب و هوایی آهسته و معکوس: علت اصلی انتشار دی اکسید کربن در ایالات متحده تولید برق از نیروگاه های سوخت فسیلی است. دی اکسید کربن و انتشار گازهای گلخانه ای دیگر از عوامل اصلی تغییرات مختلف آب و هوا هستند که شامل گرم شدن کره زمین می شود. منابع انرژی تجدید پذیر کربن بسیار کمتری نسبت به زغال سنگ ، گاز طبیعی و سایر سوخت های فسیلی دارند. تغییر در منابع انرژی تجدیدپذیر برای تولید برق می تواند با کند کردن و حتی معکوس کردن تغییرات آب و هوایی به کره زمین کمک کند.
 • نجات جان افراد: با تغییر در نیروی آبی ، انرژی باد و انرژی خورشیدی می توان سالانه هفت میلیون نفر را با کاهش انتشار آلاینده های هوا نجات داد.
 • کاهش شدید آب و هوا: با کند کردن و در نهایت برگشتن اثرات تغییرات آب و هوایی ، می توان انتظار کاهش آب و هوای شدید مانند خشکسالی ، طوفان و سیل ناشی از گرمایش زمین را داشت.
 • به حداقل رساندن وابستگی به سوخت: استفاده گسترده از فناوری های تجدیدپذیر در مقیاس وسیع ، منابع انرژی ما را متنوع کرده و وابستگی ما به سوخت های وارداتی را به حداقل می رساند.
 • توسعه اقتصادی و شغلی: تولید بیشتر سیستم های انرژی در مقیاس مطلوب باعث ایجاد رشد اقتصادی و ایجاد شغل در صنایع تولیدی و تاسیساتی و همچنین صنعت انرژی پایدار می شود.
مزایای استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی چیست
مزایای استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی

من آماده استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر هستم. چه گزینه هایی دارم؟

اگرچه برخی از مناطق با چالش های موجود بودن و کیفیت روبرو هستند ، اما هنوز هم می توان با استفاده از ترکیبی از گزینه های انرژی تجدیدپذیر ، نیازهای مردم را تامین کرد. سه گزینه اصلی برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر شامل موارد زیر است:

 • تولید انرژی تجدیدپذیر در محل: برخی از نمونه های تولید انرژی تجدیدپذیر در محل شامل نصب صفحات انرژی خورشیدی فتوولتائیک (PV) در ساختمان یا خانه ، اجرای توربین بادی مسکونی کوچک و استفاده از پمپ های حرارتی زمین گرمایی یا نیرو و حرارت با سوخت زیست توده است.
 • گواهینامه های انرژی تجدیدپذیر (REC): از REC می توان برای خرید انرژی سبز استفاده کرد. مردم همچنین از آنها به عنوان گواهی تجدیدپذیر قابل تجارت ، برچسب سبز یا گواهی انرژی سبز یاد می کنند.
 • برنامه های بازاریابی سبز یا قیمت گذاری سبز: مشارکت در برنامه انرژی سبز به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا مبلغ کمی به تامین کننده انرژی که از منابع انرژی سبز محلی برای تولید برق استفاده می کند ، پرداخت کنند.
من آماده استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر هستم. چه گزینه هایی دارم
استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر

 

1. انتظار می رود هیدروژن سبز رشد کند:

هیدروژن سبز سوختی است که از طریق الکترولیز آب با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی یا نیروی باد به جای سوخت های فسیلی تولید می شود. تنوع یکی از بهترین ویژگی های هیدروژن سبز است. ما می توانیم از آن به شکل مایع یا گاز استفاده کنیم و برق یا سوخت تمیز را برای بسیاری از صنایع تأمین می کند. تولید آمونیاک ، تولید مواد شیمیایی و کود ، فرآوری مواد غذایی ، متالورژی ، پالایش نفت ، تولید فولاد ، حمل و نقل و بسیاری از بخشهای دیگر می توانند از استفاده از هیدروژن سبز سود ببرند.

حتی بهتر از آن ، هیدروژن عملاً پایان ناپذیر است. حدود 90 درصد از همه اتم ها اتم های هیدروژن هستند ، یعنی بیشتر از هر چیز دیگری در جهان هیدروژن وجود دارد. علاوه بر این ، تنها محصول جانبی آن اکسیژن است و باعث می شود بدون آلاینده باشد.

بسیاری از هیدروژن سبز را به عنوان یکی از عوامل کلیدی در کاهش شدید انتشار دی اکسید کربن در جهان به مدت طولانی یاد کرده اند. با این حال ، هزینه عامل تعیین کننده ای بوده است. با مقرون به صرفه شدن منابع تجدیدپذیر انرژی ، هیدروژن سبز در حال حاضر مقرون به صرفه است. بنابراین باید نقش برجسته تری در صنعت انرژی ایفا کند. در واقع ، استرالیا ، شیلی ، اتحادیه اروپا ، آلمان ، ژاپن ، عربستان سعودی و وزارت انرژی ایالات متحده قبلاً متعهد شده اند سرمایه گذاری های قابل توجهی در زمینه هیدروژن سبز انجام دهند.

انتظار می رود هیدروژن سبز رشد کند
هیدروژن سبز

2. تولید انرژی تجدیدپذیر باز می گردد:

اکثر پروژه های انرژی تجدیدپذیر برنامه ریزی شده برای سال 2020 به دلیل همه گیری کووید-19 به تعویق افتاد. اکثر آنها در سال 2021 تکمیل می شوند و به این ترتیب ظرفیت انرژی تجدیدپذیر ما به سطح قبل از همه گیری باز می گردد. پانل های خورشیدی PV و تأسیسات مزرعه بادی خشکی و راه اندازی دو پروژه عظیم برق آبی در چین بازیگران عمده ای هستند که منجر به بازگشت انرژی های تجدیدپذیر می شوند.

تولید انرژی تجدیدپذیر باز می گردد

3. روندهای بنزین و دیزل بازیابی سوخت های زیستی را تعیین می کند:

انرژی زیستی یک منبع انرژی تجدیدپذیر است که از زیست توده تهیه می شود ، یک ماده آلی که از مواد آلی اخیراً زنده در مناطقی مانند حوضچه ها و محل های دفن زباله به دست آمده است. زیست توده به طرق مختلف انرژی تولید می کند ، از جمله سوزاندن آن برای تولید گرما یا استفاده از گاز متان برای تبدیل آن به سوخت های زیستی مانند بیودیزل و اتانول.

اقدامات قرنطینه Covid-19 باعث کاهش فعالیت های اقتصادی و تقاضا برای سوخت های حمل و نقل شده است که تا حد زیادی بازار جهانی سوخت های زیستی را تحت تأثیر قرار داده است. انتظار می رود بیوگاز در کنار بنزین و سوخت دیزل بازیابی شود و تا زمانی که قرنطینه برداشته شود به سطح تولید قبل از همه گیری بازگردد.

روندهای بنزین و دیزل بازیابی سوخت های زیستی را تعیین می کند

4. انرژی زمین گرمایی به دلیل قابلیت اطمینان محبوبیت پیدا می کند:

انرژی خورشیدی ممکن است یکی از شناخته شده ترین منابع انرژی تجدیدپذیر باشد ، اما خورشید همیشه نمی تابد. نیروگاه زمین گرمایی ممکن است مطمئن ترین منبع انرژی تجدیدپذیری باشد که در حال حاضر داریم. سطح زمین در واقع درجه حرارت متغیر است و اغلب خنک یا حتی گاهی منجمد می شود. اما فقط دو متر زیر آن انرژی حرارتی بسیار ارزشمند و بسیار قابل اعتماد قرار دارد. در این عمق ، درجه حرارت ثابت 52-53 درجه فارنهایت است ، صرف نظر از اینکه آفتابی است یا نه ، که به اندازه کافی گرم است تا گرمای زمین گرمایی ایجاد کند.

انرژی زمین گرمایی با استفاده از مخازن زیرزمینی آب گرم و بخار ، تولید برق یا گرمایش و سرمایش ساختمان ها تولید می شود. ممکن است میلیاردها سال وجود داشته باشد ، اما فناوری های تجدیدپذیر امروز انرژی زمین گرمایی را بهبود بخشیده است. در حال حاضر یکی از امیدوار کننده ترین گزینه های ما در مورد بهره وری انرژی پایدار است. استفاده از انرژی حرارتی ثابت زمین نیز بسیار مقرون به صرفه است ، و آن را به یک انتخاب روزافزون برای مصرف کنندگان تبدیل کرده است.

انرژی زمین گرمایی به دلیل قابلیت اطمینان محبوبیت پیدا می کند

5. راه حل های جدید ابتکاری ، تلاش های سبز را به پیش خواهد برد:

به سختی می توانید با شخصی روبرو شوید که اصطلاح “سبز شدن” را نشنیده است. اما چند تا دوست دارید که واقعا خانه یا محل کار خود را با نیروی برق آبی ، آسیاب های بادی ، پنل های خورشیدی یا سایر منابع انرژی تجدیدپذیر تأمین می کنند؟ این پاسخ بسته به موقعیت جغرافیایی شما متفاوت خواهد بود. با این حال ، نکته این است که اگرچه بسیاری از ما در مورد انرژی سبز شنیده ایم ، اما اکثر ما هنوز برای تولید برق ، گرمایش و سرمایش به سوخت های فسیلی متکی هستیم.

ممکن است تلاش برای دستیابی به چشم انداز انرژی پایدار جهانی در مدت زمان تنها 30 سال بلند پروازانه باشد. با این حال ، نوآوری مداوم گام های مهمی را برداشته است که قبلاً دیده ایم. با ادامه راه حل های نوآورانه انرژی تجدیدپذیر در بازار ، قابل دستیابی بیشتر خواهند بود. انتظار می رود در همه چیز از بازاریابی مصرف کننده گرفته تا زیرساخت های سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه باشید.

راه حل های جدید ابتکاری ، تلاش های سبز را به پیش خواهد برد
انرژی سبز

6. مشاغل کوچک با استفاده از اعتبارات مالیاتی پایداری اعتماد مصرف کننده را به دست خواهند آورد:

در تلاش برای کاهش اثرات زیست محیطی ، دولت فدرال ایالات متحده در حال حاضر 30 درصد اعتبار مالیات سرمایه گذاری (ITC) به همه شرکت هایی که انرژی خورشیدی را به جای انرژی تولید شده از سوخت های فسیلی انتخاب می کنند ، ارائه می دهد. فرصت های های مالی از این قبیل است که باعث می شود مدل های تجاری تجدیدپذیر نه تنها در دسترس باشند بلکه از مصرف کنندگان امروزه نیز انتظار می رود.

به نظر می رسد اعتبارات مالیاتی اضافی برای تشویق افراد بیشتر به تغییر در پلت فرم انرژی تجدیدپذیر در دسترس باشد. با توجه به تعهد خود به حفظ آینده ای سبزتر ، شرکت هایی که به سمت استفاده از انرژی پایدار روی می آورند ، اعتماد مشتری را افزایش می دهند.

مشاغل کوچک با استفاده از اعتبارات مالیاتی پایداری اعتماد مصرف کننده را به دست خواهند آورد

7. شرکتهای انرژی سنتی سوار شوید:

نیروگاه های انرژی سنتی که به شدت با سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ ، گاز طبیعی و نفت کار می کنند کاملاً می دانند که روزهای خود به پایان می رسند. به نفع آنهاست که به این امر تنوع داده و پیشنهادات خود را شامل گزینه های فناوری انرژی تجدیدپذیر کنند. شرکتهای سنتی گاز ، نفت و برق برای رقابت در فناوری های سبز سرمایه گذاری می کنند و به طور بالقوه به تامین منابع برای بخش رو به رشد انرژی تجدیدپذیر کمک می کنند.

بسته به اینکه چقدر شرکت های انرژی در سال آینده جهش می کنند و چقدر مایلند هزینه کنند ، بودجه اضافی می تواند قابل توجه باشد. برخی ممکن است شروع به سرمایه گذاری واحد کنند. در مقابل ، دیگران ممکن است مستقیماً با غول های انرژی پاک مشارکت کنند که می توانند آنها را در مسیری مناسب برای سودآوری و روابط مصرف کننده هدایت کنند.

شرکتهای انرژی سنتی سوار شوید

8. شرکت های بزرگ، برنامه های انرژی سبز خود را بیان می کنند:

سازگار با محیط زیست دیگر یک مد نیست-اکنون این یک انتظار است. هنگامی که خرده فروشان شرکت ها برای اولین بار قدم هایی در جهت پایداری با کیسه های قابل استفاده مجدد برداشتند ، مصرف کنندگان تصور کردند این عالی است. اما اقداماتی در مقیاس کوچکتر مانند آن در حال حاضر مربوط به گذشته است. امروزه مردم به دنبال شرکت های بزرگ هستند تا کارهای بیشتری انجام دهند. غول های شرکتی که در سال 2021 و 2022 به دنبال موفقیت هستند باید طرحی را ارائه دهند که نشان می دهد که چگونه تلاش های پایدار خود را گسترش می دهند. این خبرهمچنین باید شامل هدف نهایی آنها و زمان برنامه ریزی برای رسیدن به آن باشد.

سبز شدن 100٪ یک تعهد جدی است که به تغییرات طولانی مدت قابل توجهی کمک می کند. مهار تغییرات آب و هوایی باید دلیل کافی برای پشت سر گذاشتن انرژی پاک باشد. اما شرکت های بزرگ متوجه می شوند که پایداری در حال حاضر یک انتظار و نیاز مصرف کنندگان آنها است. به همین دلیل است که گوگل نه تنها متعهد شد که تا سال 2030 عاری از دی اکسید کربن شود ، بلکه برنامه های خود را در مورد چگونگی تحقق آن نیز بیان کرد.

شرکت های بزرگ، برنامه های انرژی سبز خود را بیان می کنند

9. انتشار محدوده 3 کاهش می یابد:

انتشارات حوزه 3 ، یا انتشارات زنجیره ارزش ، نام خود را به این دلیل گرفته اند که ناشی از کارخانه یا تولید شرکت نیست ، بلکه از سازمانهای شریک است. صرف نظر از این موضوع ، این شرکت در نهایت مسئول هرگونه تأثیر زیست محیطی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای 3 است. از آنجا که شرکتها به دنبال کاهش اثرات کربن خود هستند ، به این موضوع نیز توجه خود را معطوف خواهند کرد. این کاهش منجر به کاهش انتشار گازهای محدوده 3 در سال 2021 می شود.

انتشار محدوده 3 کاهش می یابد

10. منابع انرژی تجدیدپذیر متعدد گسترش می یابد:

بر هیچ کس پوشیده نیست که انرژی های تجدیدپذیر جهان را طوفان کرده است. گزینه های مختلف زیادی وجود دارد ، بنابراین سریع ترین رشد انرژی های تجدیدپذیر در جهان کدامند؟ پنج بازیکن اصلی در صدر جدول 2021 هستند. پنج منبع انرژی تجدیدپذیر جهان که سریع ترین رشد را دارند:

 • برق آبی: پرکاربردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در سراسر جهان ، انرژی آبی است که 54 درصد از ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر را تامین می کند. در حالی که برق آبی در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد ، چین رهبر پیشرو نسل تولید برق آبی است. با استفاده از انرژی آبی ، انرژی مکانیکی ناشی از حرکت آب باعث تولید برق می شود.
 • انرژی باد: پس از نیروگاه آبی برای بیشتر منابع مورد استفاده انرژی تجدیدپذیر ، انرژی باد است. در بریتانیا ، نیروی باد در خشکی حدود 10 درصد از کل انرژی کشور را تامین می کند ، اگرچه مقرون به صرفه ترین گزینه انرژی جایگزین آنها است. در همین حال ، مزارع بادی دریایی ، که در آبهای بزرگ ساخته شده اند (و بنابراین گرانتر هستند) ، تقریباً 4.5 میلیون خانه در بریتانیا را تأمین می کنند.
 • انرژی خورشیدی: خورشید برنده سریعترین رشد انرژی جهان در سال 2021 و سومین منبع تجدیدپذیر سال در جهان است. بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در امارات متحده عربی است. در اینجا ، انرژی خورشیدی برق کافی تولید می کند تا اثرات کربن خود را معادل حذف 200 هزار خودرو از جاده کاهش دهد.
 • انرژی زیستی: چهارمین منبع بزرگ تجدیدپذیر ، انرژی زیستی است. ما شاهد افزایش سوخت های زیستی مورد استفاده برای تولید برق و گرما و منابع سنتی زیست توده مانند محصولات جانبی کشاورزی هستیم. چین ، انگلیس و هند رهبران فعلی در تولید انرژی زیستی هستند. در عین حال ، برزیل ، آلمان ، ایالات متحده و سوئد نیز مشارکت کنندگان قوی هستند.
 • انرژی زمین گرمایی: آخرین و مهمترین فهرست انرژی های تجدیدپذیر سریع جهان ، انرژی زمین گرمایی است. ایسلند بزرگترین تولید کننده برق زمین گرمایی در جهان است. در مورد قدرت زمین گرمایی ، اندونزی ، ایتالیا ، مکزیک ، فیلیپین و ایالات متحده از جمله تولیدکنندگان برتر هستند.

منابع انرژی تجدیدپذیر متعدد گسترش می یابد

آیا انرژی های تجدیدپذیر می تواند جهان را نجات دهد؟

آیا آینده ای در زمینه انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد؟ آیا انرژی های تجدیدپذیرمی تواند به حل مشکلات گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوا در جهان کمک کند؟ تحقیقات نشان می دهد که پاسخ این سوالات بله است و به نظر می رسد رهبران سراسر جهان با آن موافق هستند.

 • در چین ، رئیس جمهور شی جین پینگ اعلام کرد که تا سال 2060 کل کشور میزان انتشار کربن را به صفر می رساند.
 • در اروپا ، تولید برق از مزارع خورشیدی در سال 2020 در مقایسه با فقط یک سال قبل بیش از 60 درصد افزایش یافت.
 • بریتانیا قبلاً یک دوره 67 روز بدون زغال سنگ داشته است در حالی که انگلیس در حال انتقال به مزارع بادی است تا آلودگی سوخت فسیلی را تا سال 2025 حذف کند. بریتانیا همچنین قصد دارد تولید خودروهای جدید با سوخت گاز را تا سال 2030 ممنوع کند.
 • در استرالیای آفتابی ، افزایش قیمت نیروگاه ها باعث شد 29 درصد از ساکنان این کشور به پنل های خورشیدی روی پشت بام روی آورند. این رشد به ارائه دهندگان خدمات که گزینه های فناوری تجدیدپذیر را ارائه نمی دهند آسیب رساند.

تأسیسات پنل های خورشیدی مسکونی ایالات متحده به دلیل همه گیری کووید -19 از ربع اول سال 2020 تا سه ماهه بعدی سال تقریباً 20 درصد کاهش یافت. اما این بخش تا پایان سال در حال بازگشت بود. در این زمان ، آنها 19 گیگاوات کل انرژی تولید شده توسط انرژی خورشیدی را اضافه کردند. با توجه به این افزایش ، ظرفیت ذخیره سازی باتری جدید نیز افزایش چشمگیری نشان داد.

با ادامه حمایت از صنعت انرژی پاک ، دسترسی به آن بیشتر و بیشتر می شود. آیا آماده معرفی منابع انرژی تجدیدپذیر به سیستم انرژی خود هستید؟ با مشاهده بازار صرفه جویی در مصرف انرژی ، منابع و محصولات موجود در منطقه خود را بشناسید ، جایی که مقایسه گزینه های انرژی خود را به راحتی انجام دهید.

آیا انرژی های تجدیدپذیر می تواند جهان را نجات دهد

 

 

منبع: برنیکا

مطلب قبلیمنابع جایگزین انرژی در آینده
مطلب بعدیمغز انسان برق دارد!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید