نرم‌افزار رایگان Circuit Maker آلتیوم دیزاینر

0
486
Circuit Maker آلتیوم دیزاینر
Circuit Maker آلتیوم دیزاینر

شاید برای ما خیلی پرمعنا نباشه که بخوایم دنبال نرم‌افزارهای رایگان بگردیم، چون متاسفانه یا خوشبختانه همیشه کرک آن‌ها در دسترس بوده است. نرم‌افزار آلتیوم دیزاینر(Altium Designer) در دنیای الکترونیک نرم‌افزار بسیار پرطرفدار و قدرتمندی است. حال تصور کنید ورژن رایگانی از این نرم‌افزار برای پروژه‌های متن باز(Open Source) در دسترس باشد. شرکت آلتیوم، نرم‌افزار Circuit Maker را به‌صورت رایگان برای جامعه مشتاقان الکترونیک ارائه‌کرده‌است.

نرم‌افزار Circuit Maker

Circuit Maker بهترین ابزار رایگان طراحی شماتیک و PCB قابل‌استفاده برای جامعه طرفداران متن باز است. Circuit Maker علاوه‌بر اینکه یک ابزار طراحی شماتیک و PCB رایگان است، جامعه‌ای پر جنب‌وجوش از طراحان متن باز، سازندگان، دانش‌آموزان و متخصصانی است که هر روز برای ساخت محصولات جدید هیجان‌انگیز کار می‌کنند.

Circuit Maker
Circuit Maker

 

شرکت Altium بیشتر فعالیت‌های طراحی PCB در جهان را هدایت می‌کند و نرم‌افزار Circuit Maker توسط این شرکت ساخته‌شده‌است، بنابراین شما می‌توانید اعتماد کاملی به این فناوری داشته‌باشید. نرم‌افزار Circuit Maker دارای امکانات شماتیک، PCB و طراحی 3D است که می‌توان روال پروژه را به‌صورت‌تیمی مدیریت کرد.

تشکیل خانواده الکترونیک در Circuit Maker

نرم‌افزار Circuit Maker
نرم‌افزار Circuit Maker

 

در نرم‌افزار Circuit Maker، علاقه‌مندان به الکترونیکی که تمایل به اشتراک‌گذاری و مشارکت و پشتیبانی از یکدیگر دارند هستند، از کتابخانه و فوت پرینت المان‌ها گرفته تا پروژه‌ها و کارهای گروهی را به اشتراک می‌گذارند. شما می‌توانید طرح‌های مرجع آزمایش‌شده را پیدا کرده و از آن‌ها استفاده‌کنید. هم‌چنین می‌توانید پروژه‌های خود را به‌صورت اختیاری با دیگران به اشتراک بگذارید. نرم‌افزار Circuit Maker را می‌توانید از سایت آلتیوم دانلود و نصب نمایید و از پروژه‌های آماده آن لذت ببرید. توجه‌داشته‌باشید این نرم‌افزار به‌صورت آنلاین می‌باشد و در زمان نصب و استفاده باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

نرم‌افزار Circuit-Marker
نرم‌افزار Circuit-Marker

 

علاوه‌بر استفاده‌از پروژه‌های آماده که به اشتراک گذاشته شده‌اند می‌توانید از قسمت Component کتابخانه قطعات موردنظر خود را دانلود کنید. هم‌چنین می‌توانید پروژه‌های آلتیوم خود را در این نرم‌افزار باز کنید و از محیط آن لذت ببرید.

نرم‌افزار Circuit-Marker
نرم‌افزار Circuit-Marker

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیتاریخچه و قابلیت‌های خاص پروتکل JTAG
مطلب بعدیعملیات غیرممکن(هک ماینر – قسمت پایانی)

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید