پروژه اس ‌ام ‌اس سرور به همراه شماتیک و PCB

0
469
اس ام اس سرور به همراه شماتیک و PCB
اس ام اس سرور به همراه شماتیک و PCB

تکامل دنیای ارتباطات :

ارتباط در دنیای امری اجتناب‌ناپذیر است. تمامی این کره‌ی خاکی و تمام مردم ساکن آن کم یا زیاد باهم در ارتباط هستند. در این میان ماشین‌ها ابزارهایی هستند که این ارتباط را فراهم می‌کنند. مردم، سازمان‌ها و دولت‌ها برای اطلاع‌رسانی به افراد موردنظر خود از روش‌های گوناگون استفاده می‌کنند، که می‌تواند شامل تصاویر تلویزیونی، پخش رادیویی، ارسال ایمیل، ارسال اس ام اس، نامه و . . . باشد. نامه یکی از پرکاربردترین را‌ه‌های ارتباطی بوده و هست. می‌توان گفت ظاهر آن، و ابزار مورد استفاده برای نامه‌نگاری درحال تکامل است.

درگذشته برای رساندن پیامی به مخاطبین می‌بایست متن مورد نظر را در تکه کاغذی نوشته و آن را در پاکت‌نامه گذاشت و در یک صندوق پست انداخت، تا از طریق شرکت‌های پستی ارسال تا به بدست گیرنده نامه برسد. این روش مزایا و معایب خاص خود را دارد.

تمبر
تمبر

 

ارتباط از طریق اس ام اس :

در زمان کنونی هم هنوز می‌توان از روش نوشتن نامه بصورت کاغذی استفاده کرد, ولی با پیشرفت تکنولوژی نحوه نگارش و ارسال نامه ها هم دستخوش تغییرات زیادی شده است. این امر باعث بهبود زیادی در قالب مسائل مربوط به نامه نگاری گشته. یکی از این راه‌ها که امروزه در بین مخاطبین و شرکت‌ها طرفدار زیادی دارد، ارسال پیام در قالب SMS است. که یکی از روشهای ارسال پیامک استفاده از سامانه های پیامکی میباشد. سامانه های پیامکی جدای از بحث هزینه دارای یک مشکل عمده هستند و آن هم وجود بلک لیستهای مخابرات هست که باعث میشود تعداد زیادی از پیامک ها به کاربران نرسد, این قضیه وقتی مهمتر میشود که شما لازم باشد اطلاعات مهمی را به کاربران پیامک کنید. در این مقاله قصد داریم برای ارتباطات اس ام اسی یک مدار SMS SERVER معرفی کنیم تا بتوانید از آن برای ارتباطات خود استفاده نمایید. توسط این برد می‌توانید به صورت همزمان با چهار شماره به ارسال و دریافت اس ام اس بپردازید. این برد دارای چهار ماژول معروف SIM900 می‌باشد. قبلا هدر SIM800 و شیلد SIM900 منطبق به آردوینو را منتشر کردیم. هریک بصورت مستقل می‌توانند استفاده شوند. البته این پروژه جهت بررسی برخی سیستم های خاص از بستر GPRS طراحی و ساخته شده است که میتواند برای برخی مصارف اینچنینی نیز استفاده شود. برای ارتباطات با این برد می‌توان از پروتکل‌های RS232 و SPI استفاده نمود. دقت کنید برای تامین جریان کافی برای این برد از مبع تغذیه با حداقل جریان 5 آمپر استفاده کنید. تمامی خازن های روی برد را مونتاژ کنید تا توزیع جریان‌های لحظه‌ای بخوبی انجام شود.

برد و یک میکروکنترلر STM32F103RET6
برد و یک میکروکنترلر STM32F103RET6

 

در این برد از یک میکروکنترلر STM32F103RET6 ساخت شرکت ST استفاده شده است. می‌توانید این برد را برای مصارف خود چاپ و مونتاژ کنید و برنامه متناسب با آن نوشته و استفاده نمایید.

 

فایل‌های دانلودی:

در پایان شماتیک و PCB برد را می‌توانید رایگان دانلود نمایید:

SMSSERVER

 

 

منبع: سیسوگ

مطلب قبلیشیلد رایگان SIM800 برای برد آردوینو اونو (Arduino UNO)
مطلب بعدیهمه‌چیز در مورد مدار شارژر باطری‌های لیتیوم یون

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید