پروژه دربازکن هوشمند

0
89
درب باز کن هوشمند
درب باز کن هوشمند

پروژه دربازکن هوشمند

در این سیستم یک مدیر و 5 کاربر تعیین می‌شود و مدیر با وارد کردن رمز عبور خود می‌تواند رمزعبور کاربران را تغییر دھد ویا آن را فعال ویا غیر فعال کند. کاربران نیز می‌توانند توسط پسورد خود وارد سیستم شده و در را باز کنند. مدیر و کاربران می‌توانند زمانی برای باز بودن درب تعیین کنند. در ادامه با ما باشید تا بیشتر با این پروژه آشنا شویم.

 

درب باز کن هوشمند
درب باز کن هوشمند

در ھنگام روشن کردن این سیستم برای اولین بار میکروکنترلر می‌خواھد که مدیر یوزر و پسورد خود را وارد کند که بصورت پیش فرض هم یوزر و هم پسورد 111111 (شش تا 1) است که بعد از ورود مدیر می‌تواند رمز خود را عوض کند و همچنین می‌تواند یوزر تغریف و یا رمز یوزر ها را عوض و در را باز کند‌. بعد از وارد کردن رمز با زدن Enter  از روی کی پد درب برای مدتی خاص باز می‌شود که این زمان را نیز می‌توان تغییر داد.

اگر این پروژه را برای اولین بار روی میکرو پروگرام کنید باید برای اولین بار یوزر و پسورد مدیر را تعریف کنید که در فایل ضمیمه شده در پروتیوس در حافظه آن ذخیره شده است.

طول یوزر و پسورد 6 رقم می‌باشد و کاربر فقط می‌تواند سه بار پسورد خود را اشتباه وارد کند پسورد غیر فعال می‌شود‌. برای امنیت بیشتر برای مدیر دوتا پسورد تعریف شده است و برای امنیت بیشتر فقط یکی از اینها در منو نمایش داده می‌شود…

بعد از ورود صحیح مدیر  پیغامی برای نشان دادن صحیح بودن یوزر و پسورد نمایش داده می‌شود‌.

 

پروژه درب باز کن هوشمند
پروژه درب باز کن هوشمند

در صورت صحیح بودن پسورد منو بصورت زیر نمایش داده می‌شود.

کلید اینتر برای باز کردن درب

کلید F1 برای تغییر یوزر پسورد. که برای مدیر با زدن این دکمه لیستی از یوزر و پس کاربران ظاهر می‌شود که 6 رقم اول یوزر و شش رقم بعدی پسورد می‌باشد و مدیر با انتخاب یکی از این شماره ها می‌تواند پسورد فرد مورد نظر را عوض کند …

کلید F2 برای تعیین زمان باز و بسته بودن درب

کلید F3 ریست سیستم می‌باشد که مدیر می‌تواند کل یوزر‌ها را پاک کند یا کل سیستم را ریست کند.

کلید F4 برای فعال یا غیر فعال کردن کاربران می‌باشد.

برای کاربران عادی نیز منو کاربری وجود دارد که فقط F1 , F2 و البته کاربر فقط می‌تواند یوزر و پس خود را عوض کند.

دانلود فایل های پروژه دربازکن هوشمند

 

منبع:  میکرودیزاینرالکترونیک

 

مطلب قبلیضبط و پخش صدا با میکروکنترلر
مطلب بعدیانجام پروژه های الکترونیکی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید