کاربرد ترموستات های هوشمند

0
8
کاربرد ترموستات های هوشمند
کاربرد ترموستات های هوشمند

با اوج گیری گرمای تابستان ، همه به دنبال روش های خلاقانه ای هستند تا بدون زحمت ، حرارت محیط داخل را کنترل و حفظ کنند. راه های زیادی برای کاهش مصرف انرژی وجود دارد ، حتی زمانی که احساس می کنید گرما از همه جهت شما را محصور کرده است. ترموستات هوشمند را در نظر بگیرید. محبوبیت ترموستات های هوشمند در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است ، اما آیا ارزش سرمایه گذاری را دارند؟ به زبان ساده – بله کاملاً. در واقع بصورت خودکار چه در منزل باشید یا نباشید حرارت کنترل می شود!

ترموستات های هوشمند فقط یک ابزار راحت و گران قیمتی نیستند. تقریباً نیمی از صورتحساب برق در آمریکا فقط بخاطر گرمایش و سرمایش می باشد و این باعث می شود کنترل آب و هوا مهمترین عامل در مصرف کلی انرژی خانه شما باشد. بسیاری از این ترموستات های متصل به Wi-Fi برنامه ، ترجیحات و نیازهای شما را یاد گرفته و حتی زمانیکه شما در خانه هستید، با تنظیم خودکار تنظیم دما بر اساس نیاز فعلی ، به شما در صرفه جویی در انرژی کمک می کند؛ حتی بهتر از این ، برخی از مدلهای مختلف موجود در بازار امروز به شما یادآوری می کنند که فیلتر هوای خود را عوض کنید ، به شما در تشخیص مشکلات مربوط به سیستم تهویه مطبوع کمک می کند ، شما را تشویق می کند تا انتخابهای کم مصرف تری داشته باشید و به طور کلی رمز و راز کنترل را کنار بگذارید. درجه حرارت در خانه شما با این حال ، قبل از تصمیم به سفارش یکی ، مهم است که تفاوت بین ترموستات استاندارد همراه با خانه (یا آپارتمان) و ترموستات هوشمند جدید مورد نظر را درک کنید.

ترموستات معمولی چیست؟

ترموستات استاندارد شما “آن جعبه روی دیوار” است که برق شهری و بخاری را کنترل می کند. به غیر از گهگاه چرخاندن یک صفحه یا فشار دادن چند دکمه ، ما به ندرت بیش از چند ثانیه به آن فکر می کنیم.
در ماه های تابستان ، اکثر ما دمای داخل خانه را پایین می آوریم تا راحت بمانیم. هنگامی که دمای داخل پایین تر از دمای تنظیم شده شروع به کاهش می کند ، ترموستات شروع به کار می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، ترموستات، بخاری را روشن می کند؛ هنگامی که اتاق به دمای مطلوب می رسد ، ترموستات دوباره خاموش می شود و متعاقبا بخاری را هم خاموش می کند. این مانع از افزایش مداوم گرما می شود. همین روند در مورد سیستم تهویه مطبوع اتفاق می افتد ، مگر اینکه ترموستات هنگامی که احساس می کند دما از دمای تنظیم شده فراتر رفته است ، به خنک سازی اتاق کمک می کند.

ترموستات هوشمند چیست؟

یک ترموستات معمولی به شما امکان می دهد درجه حرارت را از طریق یک صفحه کنترل روی دیوار در جایی از خانه خود تنظیم کنید. از طرف دیگر یک ترموستات هوشمند به شما اجازه می دهد تا موارد بیشتری را کنترل کنید. ترموستات های هوشمند به شما این امکان را می دهند که نه تنها گرمایش و سرمایش خود را کنترل کنید. آنها همچنین به شما اجازه می دهند این کار را از راه دور انجام دهید ، در حالی که عوامل مختلفی را در نظر می گیرید ، مانند وقتی که از محل کار خارج می شوید و به خانه می آیید ، زمان خود را در کدام قسمتهای خانه می گذرانید و بسته به درجه حرارت مورد علاقه خود را در خانه نگه می دارید. در طول روز نه تنها می توانید قبل از بازگشت به خانه از محل کار برق خانه را روشن کنید ، بلکه می توانید بر اساس برنامه خود ، آب و هوای فعلی و حتی زمانی که تعداد خاصی از افراد در خانه شما هستند ، آن را روشن و خاموش کنید؛ علاوه بر امکان سفارشی سازی سطح بالا ، ترموستات های هوشمند همچنین جزئیات کلیدی را در الگوهای مصرف انرژی به شما ارائه می دهند و نشان می دهد که چقدر برق لازم است تا خانه شما در زمستان دنج و در تابستان خنک شود. برخی از این دستگاه ها حتی استفاده ازبرق و بخاری شما را با متوسط ​​خانوارهای محله شما با به روزرسانی های مفید نشان می دهند که چقدر بیشتر در حال صرفه جویی (یا هزینه) و یادآوری آرام برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستید؛ اما برای دریافت مزایای صرفه جویی در انرژی یک ترموستات هوشمند ، مجبور نیستید یک برنامه جامع و سفارشی برای برق خود برنامه ریزی کنید. در واقع ، نیازی به برنامه ریزی آن ندارید. از آنجایی که بسیاری از این ترموستات های مجهز به Wi-Fi عادات و ترجیحات شما را در طول زمان یاد می گیرند ، می توانید به ترموستات جدید خود اجازه دهید تا در طی چند هفته برنامه ای برای شما ایجاد کند. و اگر هوا خیلی سرد یا گرم است ، برنامه را باز کنید و هوا را در دمای راحت تر بالا یا پایین ببرید تا به یادگیری آن کمک کند.

ترموستات های هوشمند چگونه کار می کنند؟

خبر خوب این است که ترموستات های هوشمند درست مانند ترموستات های معمولی عمل می کنند. شما می توانید دستگاه را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند کنترل کنید ، اما همچنین می توانید از رابط کاربری لمسی روی دستگاه خود استفاده کنید-درست مانند یک ترموستات سنتی. بسیاری از مردم با عادت بیشتر به برنامه ، دمای خانه را با کنترل های معمولی تنظیم می کنند. این عملکرد همچنین در صورت از دست دادن Wi-Fi (یا قرار دادن تلفن خود در مکان نامناسب) برای مدت زمان طولانی ، مانند طوفان یا تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده در منطقه ، شما را از ناراحتی و نگرانی نجات می دهد.

آیا ترموستات های هوشمند می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند؟

بله ، می توانند – اما میزان و سرعت آن بستگی به عادات شما دارد. با استفاده از ترموستات هوشمند ، کسانی که مدت ها در یافتن راه هایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی دقت کرده اند ، ممکن است پس از یک سال تفاوت چندانی در صرفه جویی در مصرف انرژی مشاهده نکنند ، به ویژه در مقایسه با مصرف کننده معمولی تهویه مطبوع؛ اگر سعی کرده اید هر دو ماه یکبار ترموستات خود را دوباره برنامه ریزی کنید ، هنگام خروج از خانه کنترل ها را خاموش کنید و عموماً سعی کنید خانه را در تابستان گرمتر و در زمستان سردتر نگه دارید ، ترموستات هوشمند بیشتر خودش کنترل را بعهده خواهد گرفت. اگر دقت و وسواس کمتری داشته باشید ، احتمالاً آنقدر پس انداز خواهید کرد که هزینه یک ترموستات هوشمند جدید را در یکی دو سال اول تامین کنید. [1]

چقدر می توانید با کمک ترموستات هوشمند در مصرف برق خود صرفه جویی کنید؟

چند راه وجود دارد که یک ترموستات هوشمند می تواند در هزینه صورتحساب شما صرفه جویی کند. اول ، برنامه ریزی صحیح ترموستات  برای شما می تواند تقریباً 200 دلار در سال صرفه جویی کند. تجزیه و تحلیل انجام شده توسط ecobee بر روی اطلاعات مشتریان خود نشان داد که برخی از کاربران ترموستات هوشمند تا 23 درصد در هزینه های گرمایش و سرمایش خود صرفه جویی کرده اند. [2] برای برخی از مدلها ، این نوع صرفه جویی می تواند کل قیمت خرید یک ترموستات هوشمند جدید را در کمتر از یک سال پرداخت کند و کمی برای لامپهای LED یا سایر نوآوریهای صرفه جویی در انرژی باقی می ماند؛ ثانیاً ، ویژگی “eco” یا auto home/away موجود در بسیاری از این دستگاه های جدید به شما کمک می کند تا زمانی که در خانه نیستید با بالا بردن یا پایین آوردن دما بر اساس شرایط محیط بیرون ، در هزینه خود صرفه جویی کنید؛ و سپس عامل راحتی وجود دارد. آیا تا به حال اجازه داده اید که AC یا بخاری فقط به این دلیل کار کند که بلند شدن و تنظیم آن بسیار ناخوشایند بوده!؟ با استفاده از کنترل های ترموستات هوشمند تنها در فاصله کم و با تلفن ، می توانید دمای ترموستات را از هر کجا که هستید تغییر دهید.

آیا مزایای آن بیشتر از هزینه است؟

فناوری هر سال قابل دستیابی است و ترموستات های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر تکرار جدید این فناوری حسی تر، کاربر پسندتر و معمولاً مقرون به صرفه تر است. همه می توانند از کنترل بیشتر تهویه مطبوع خود سود ببرند ، اما تا زمانی که ترموستات های هوشمند به بازار نیامده بود ، هیچ کس می توانست فرصت چندانی برای صرفه جویی در مصرف برق داشته باشد؛ به طور سنتی ، موانعی مانند تنبلی، برنامه های کنترل پیچیده ، کارهای غیر استاندارد ، و فقط فراموش کردن تنظیم دما ، بسیاری از ما را از جدی در نظر گرفتن هزینه قبض برق باز داشته است. ترموستات های هوشمند زمینه را برای تمام کاربران عادی یکسان می کنند.
در مجموع ، مزایای ترموستات های هوشمند از قیمت آن بیشتر است؛ نه تنها فرصت خوبی برای ایجاد برخی تغییرات (عادت ما) در کاهش هزینه ها ایجاد می کنند ، بلکه به طور دائم و خودکار مصرف انرژی واقعی شما را مانند قبل بررسی می کنند. هیچ گاه از تصمیمی که  برای خرید ترموستات هوشمند می گیرید، پشیمان نخواهید شد.

 

 

منبع:برنیکا

برای این مقاله نظر بگذارید:

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید