کیلووات و محاسبات آن

0
63
کیلووات و محاسبات آن
کیلووات و محاسبات آن

حتی اگر موضوع کیلووات چیزی نیست که هر روز به آن فکر می کنید ، مطمئناً چیزی است که بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد. ببینید ، وات واحد اصلی اندازه گیری است که برای توان الکتریکی استفاده می شود. اصطلاح “وات” از جیمز وات اسکاتلندی ، مهندس ، کارآفرین ، صنعتگر ، سازنده و دانشمند آمده است که اغلب او را پدر انقلاب صنعتی می نامند. یکی از مهمترین دستاوردهای او در حدود 1775 بود ، هنگامی که او موتور بخار وات را اختراع کرد. امروزه توربین های بخار در نیروگاه های حرارتی از همین فناوری برای تبدیل انرژی حرارتی به انرژی مکانیکی استفاده می کنند. ما توان الکتریکی را بر حسب کیلووات اندازه گیری می کنیم.

در این راهنما ، ما موضوع پیچیده کیلووات را در نظر می گیریم و آن را به عبارات مرتبط تری ساده می کنیم. در اینجا ، درک بهتری از میزان کیلووات به دست می آورید ، به علاوه مواردی مانند اندازه گیری در کیلووات ، نحوه تبدیل و محاسبه کیلووات و تفاوت کیلووات با کیلووات ساعت ، مگاوات و گیگاوات را پوشش خواهیم داد.

وات چیست؟ کیلووات چیست؟

کیلووات چیست
کیلووات چیست

قبل از بحث در مورد کیلووات ، بیایید یک لحظه در مورد وات (W) صحبت کنیم. وات واحد اصلی قدرت مورد استفاده برای اندازه گیری توان الکتریکی ، حرارتی و مکانیکی است. یک وات برابر با یک ژول و همچنین یک ولت آمپر است. همه این اصطلاحات قدرت الکتریکی را اندازه گیری می کنند.  اکنون ، بیایید به شرح مفصل تری درباره کیلووات (کیلو وات) بپردازیم. به بیان ساده تر ، کیلووات اصطلاح دیگری است که در اندازه گیری قدرت استفاده می شود. بیشتر اوقات ، ما از کیلووات برای اندازه گیری توان مسکونی و تجاری استفاده می کنیم.

به خاطر داشته باشید که پیشوند “کیلو” به معنی هزار است. وقتی به معنای پیشوند فکر می کنید ، ممکن است برای شما راحت تر باشد که به خاطر داشته باشید که یک کیلووات معادل 1000 وات توان الکتریکی است. به عنوان مثال ، مایکروویو با برچسب 1000 وات برای کار به 1000 وات (یا 1 کیلو وات) قدرت نیاز دارد.

یک کیلووات

 

چگونه وات را به کیلووات تبدیل می کنید؟ چگونه کیلووات را به وات تبدیل می کنید؟

تبدیل وات به کیلووات همانطور که احتمالاً حدس زده اید درست است. ما قدرت را در کیلووات P (kW) با تقسیم توان بر وات P (W) بر 1000 می یابیم.
در اینجا فرمول تبدیل وات به کیلووات آمده است:
P (kW) = P (W) / 1000

به عنوان مثال ، اگر می خواهید ماشین ظرفشویی 1500 واتی خود را به کیلووات تبدیل کنید ، محاسبه زیر را انجام دهید:
P (کیلو وات) = 1500 وات / 1000 = 1.5 کیلو وات

در اینجا راه دیگری برای فکر کردن در مورد آن وجود دارد که ممکن است محاسبه را آسان تر کند. یک نقطه اعشار در انتهای کل عدد خود اضافه کنید. در این مورد ، 1500 است. سپس ، از آنجا که سه صفر در 1000 وجود دارد ، که عددی است که شما بر آن تقسیم می کنید ، نقطه اعشار را سه رقمی یا سه فاصله به چپ منتقل می کنید. در نهایت با 1.500 ، یا 1.5. این ترفند تبدیل وات را به کیلووات با برخی از محاسبات سریع ذهنی بسیار آسان می کند.

در اینجا فرمول تبدیل کیلووات به وات آمده است:
از آنجا که می دانیم یک کیلووات معادل 1000 وات است ، عملیات فوق را معکوس می کنیم تا این معادله حل شود.   1 کیلو وات = 1000 وات       P (W) = 1000 × P (kW)

برای مثال ، اگر می دانید که ماشین ظرفشویی شما از 1.5 کیلو وات استفاده می کند ، معادله زیر را انجام دهید تا دریابید که ماشین ظرفشویی شما یک دستگاه 1500 واتی است یا برای کار به 1500 وات نیرو نیاز دارد. تبدیل 1.5 کیلو وات به وات:  P (W) = 1000 × 1.5kW = 1500W

مگاوات چند کیلووات است؟

مگاوات چند کیلووات است
مگاوات چند کیلووات است

ما هنگام اندازه گیری قدرت در مقیاس بسیار بزرگتر از مگاوات استفاده می کنیم. اگر می خواهید بدانید که چقدر انرژی توسط نیروگاه تولید می شود یا چقدر برق برای تامین برق کل شهر مورد نیاز است ، از مگاوات استفاده می کنید. به عنوان مثال ، اندازه یک نیروگاه زغال سنگ معمولی حدود 600 مگاوات است؛ برای ادامه مسیر ساده نگه داشتن امور ، از همان فرمول استفاده شده در بالا برای تبدیل کیلووات به مگاوات (مگاوات) استفاده کنید. چرا اینطور است؟ خوب ، زیرا 1000 کیلووات برابر – حدس زده اید – یک مگاوات است.
در اینجا فرمول تبدیل کیلووات به مگاوات آمده است:
P (MW) = P (kW) / 1000

 

 

این فرمول همچنین به این معنی است که اگر می خواهید وات را به مگاوات تبدیل کنید ، باید سه صفر دیگر به معادله خود اضافه کنید. قدرت مگاوات P (MW) را می توان با تقسیم توان بر وات P (W) بر 1،000،000 یافت.
 در اینجا فرمول تبدیل وات به مگاوات آمده است:
P (MW) = P (W) / 1،000،000
به عنوان مثال ، اگر یک لامپ 100 واتی را به مگاوات تبدیل کنید ، محاسبه زیر را انجام می دهید:
P (MW) = 100W / 1،000،000 = 0.000100MW

مگاوات در گیگاوات چند مگاوات است؟

فرض کنید شما به دنبال یک واحد اندازه گیری بزرگتر هستید. در این صورت ، شما از گیگاوات استفاده می کنید ، که ما از آن برای اندازه گیری میزان نیروگاه های بزرگ یا چندین نیروگاه با هم استفاده می کنیم. در سال 2012 ، ظرفیت کل نیروگاه های تولید برق ایالات متحده حدود 1100 گیگاوات بود. احتمالاً متوجه الگویی شده اید که در اینجا شکل گرفته است. در این صورت ، ممکن است ایده خوبی در مورد فرمول تبدیل مگاوات به گیگاوات (GW) داشته باشید. اگر حدس زده باشید که 1000 مگاوات در یک گیگاوات وجود دارد ، درست می گویید. این واقعیت سرگرم کننده به این معنی است که 1،000،000 کیلووات در یک گیگاوات و 1،000،000،000 وات در یک گیگاوات وجود دارد. وای!

کیلووات ساعت چیست؟ آیا کیلووات ساعت با کیلووات متفاوت است؟

کیلووات ساعت چیست
کیلووات ساعت چیست

اکنون ، اینجا جایی است که همه چیز می تواند کمی گیج کننده باشد. کیلووات ساعت (kWh) اندازه گیری میزان مصرف انرژی است. با این حال ، این در واقع همان اندازه گیری تعداد کیلووات استفاده شده در ساعت نیست زیرا قدرت و انرژی یکسان نیستند. در عوض ، یک کیلووات ساعت میزان زمان یا میزان انرژی مورد نیاز برای استفاده از یک کیلووات برق را اندازه گیری می کند.

کیلووات = قدرت ، یعنی میزان تولید یا استفاده از انرژی.
کیلووات ساعت = انرژی ، یعنی میزان استفاده ما از سوخت در یک دوره خاص.

مقدار مصرف انرژی در صورت کارکرد یک ساعت دستگاه وات 1000 وات برابر با یک کیلووات ساعت است. هرچه ولت یک مورد کمتر باشد ، بهتر است.

در اینجا یک مثال وجود دارد: اگر از لامپ 100 وات استفاده کنید ، پس از 10 ساعت استفاده ، یک کیلووات ساعت انرژی مصرف می کند. اما ، اگر از لامپ کم مصرف استفاده کرده اید که برای تولید همان میزان نور به 40 وات نیاز دارد ، استفاده از یک کیلووات ساعت انرژی 25 ساعت طول می کشد. تصور کنید که با خاموش کردن تمام لامپ های خانه ، می توانید به صرفه جویی در انرژی برسید.

درست مانند اندازه گیری مصرف برق ، هنگام محاسبه مقدار مصرف شده یا تولید شده در مقیاس بزرگتر ، از مگاوات ساعت (مگاوات ساعت) یا گیگاوات ساعت (GWh) استفاده می کنید.

چگونه می توانم مصرف انرژی یک دستگاه برقی را محاسبه کنم؟

مصرف انرژی من در کیلووات ساعت چگونه محاسبه می شود؟

تقریباً یک کیلووات معادل 1000 وات قدرت است ، یک کیلووات ساعت معادل 1000 وات یا ژول مصرف انرژی در طول یک ساعت است. اگر می خواهید وات را به کیلووات ساعت تبدیل کنید تا بدانید قهوه ساز شما چقدر انرژی مصرف می کند ، مصرف برق را بر حسب وات در تعداد ساعات استفاده ضرب می کنید. سپس آن عدد را بر 1000 تقسیم کنید.

در اینجا فرمول محاسبه وات در کیلووات ساعت آمده است:
kWh = (وات × ساعت) 1000 پوند

به عنوان مثال ، برای یافتن کیلووات ساعت ساعت 1200 وات به مدت 3 ساعت:
kWh = (1200 × 3) ÷ 1000
kWh = 3600 ÷ 1000
کیلووات ساعت = 3.6

چگونه می توانم مصرف انرژی کیلووات ساعت خود را به وات تبدیل کنم؟

فرض کنید شما میخواهید عکس آن را انجام بدهید تا تعیین کنید که قهوه ساز شما بر اساس کیلووات ساعت آن چند وات است. در این صورت ، شما می توانید به راحتی این کار را با چند تنظیم ساده در فرمول انجام دهید. برای این تبدیل ، انرژی مصرفی در کیلووات ساعت را در 1000 ضرب کنید تا مصرف انرژی را در وات ساعت پیدا کنید. سپس ، باید آن عدد را بر تعداد ساعاتی که از آن استفاده کرده اید تقسیم کنید.

در اینجا فرمول محاسبه کیلووات ساعت به وات آمده است:
وات = (کیلووات ساعت × 1000) ÷ ساعت

به عنوان مثال: بیایید وات توان را برای 3.6 کیلووات ساعت انرژی مصرف شده در 3 ساعت بیابیم.
وات = (3.6 کیلووات ساعت × 1000) ÷ 3 ساعت
وات = 3600 ÷ 3 ساعت
وات = 1200 وات

هزینه یک کیلووات ساعت انرژی الکتریکی چقدر است؟

 

هزینه یک کیلووات ساعت انرژی الکتریکی چقدر است

اکثر شرکت های خدمات شهری قبض برق شما را بر اساس کیلووات ساعت یا واحد انرژی مورد استفاده در هر ماه محاسبه می کنند. از آنجا که واحد علمی انرژی بر حسب ژول اندازه گیری می شود ، اغلب مصرف انرژی خود را بر حسب ژول در صورتحساب برق خود مشاهده می کنید. به یاد داشته باشید ، یک ژول برابر با یک وات است. اگر می توانید وات را به کیلووات ساعت تبدیل کنید ، می توانید پیش بینی کنید که هزینه راه اندازی لوازم و دستگاه های برقی مختلف چقدر است.

چگونه می توانم میزان مصرف لوازم برقی را محاسبه کنم؟

چگونه می توانم تخمین بزنم که قبض برق من چقدر خواهد بود؟

در آمریکا میانگین نرخ در حدود 13 سنت در کیلووات ساعت برای محاسبه میزان هزینه برق رسانی به یک لامپ 100 وات در ساعت می باشد. از آنجا که برای کار 100 وات طول می کشد-برای تبدیل توان در وات به کیلووات ساعت-شما 100 وات را در یک ساعت ضرب می کنید. سپس ، بر 1000 تقسیم می کنید تا مصرف انرژی را در کیلووات ساعت پیدا کنید.

 • انرژی = (100 × 1) ÷ 1000
 • انرژی = 1000 ÷ 100
 • انرژی = 0.1 کیلووات ساعت
 • هزینه ساعتی = هزینه برق به ازای هر کیلووات ساعت ÷ مصرف انرژی بر کیلووات ساعت
 • هزینه ساعتی = 0.13 ÷ 0.1 کیلو وات ساعت
 • هزینه ساعتی = 1.3 سنت

اگر برق به ازای هر کیلووات ساعت 13 سنت هزینه داشته باشد ، یک لامپ 100 واتی به ازای هر ساعت روشن شدن آن 1.3 سنت هزینه خواهد داشت. بیشتر قبض های برق ماهانه محاسبه می شود. برای برآورد هزینه های ماهانه خود ، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برآورد کنید که به طور متوسط ​​چند ساعت در روز از آن لامپ استفاده می کنید. (فرض کنید 5 ساعت است).
 2. وات لامپ را به طور متوسط ​​به جای ساعتی که در فرمول بالا استفاده می شود ، بر تعداد ساعاتی که روزانه از آن استفاده می کنید ضرب کنید. (فرض کنید لامپ شما 60 وات است ، بنابراین شما 60 وات در 5 ساعت محاسبه می کنید).
 3. معادله بالا را با استفاده از توان واقعی لامپ و تعداد متوسط ​​ساعات استفاده از آن در روز حل کنید. ( 60×5 = 300 ÷ 1000 = 0.3  کیلو وات ساعت).
 4. میانگین هزینه برق منطقه خود را بر میانگین کیلووات ساعت ساعت لامپ خود تقسیم کنید. (0.13 ÷ 0.3 کیلو وات ساعت = 43 سنت در روز)
 5.  پاسخ خود را در 30 ضرب کنید تا میانگین ماهانه کیلووات ساعت برای آن لامپ دریافت کنید. در این مورد ، 0.43 دلار در 30 روز = 3.90 دلار. اگر یک لامپ 60 واتی را به طور متوسط ​​5 ساعت در روز روشن نگه دارید ، ماهیانه 3.90 دلار برای شما هزینه دارد.
 6.  این معادله را برای همه لامپها ، لوازم خانگی و سایر وسایل برقی در خانه خود تکرار کنید.
 7.  مجموع را جمع کنید تا هزینه برق ماهانه برآورد شده خود را برحسب کیلووات ساعت بیابید. شاید تعجب کنید که ببینید چقدر سریع همه چیز جمع می شود.

میانگین خانوارهای آمریکایی در روز چند کیلووات ساعت استفاده می کنند؟

مقایسه مصرف انرژی
مقایسه مصرف انرژی

اکنون که همه چیز را در مورد نحوه محاسبه کیلووات ساعت مصرف انرژی خود می دانید ، ممکن است مقایسه مصرف انرژی خود را با دیگران جالب باشد. متوسط ​​خانه در ایالات متحده در سال 2019 ماهانه 887 کیلووات ساعت برق مصرف می کرد که تقریباً به 30 کیلووات ساعت در روز تجزیه می شود. اگر کنجکاو هستید که ببینید وضعیت شما در مقایسه با دیگران در منطقه یا شهر شما چگونه است ، این داده های ارائه شده توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده را بررسی کنید.

چند کیلووات باید یک ژنراتور برای اداره یک خانه باشد؟

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوا در آن مستعد قطعی برق است ، می توانید با سرمایه گذاری روی یک ژنراتور کمی آرامش خود را به ارمغان بیاورید. فریزرها ، چراغ ها ، یخچال ها و پمپ های چاه تنها تعدادی از وسایلی هستند که می توانید در هنگام قطع برق به کار ادامه دهید.

مهمترین تجهیزات خانگی را می توان با یک ژنراتور 5000 تا 7500 وات کار کرد. اگر می خواهید کل خانه شما به کار خود ادامه دهد ، احتمالاً باید بزرگتر بخرید. اگر لوازم خانگی کمتری دارید ، ممکن است بتوانید با دستگاه ژنراتورکوچکتری کنار بیایید. تعیین توان دستگاه های مورد نیاز شما به شما کمک می کند تا بفهمید چه اندازه ژنراتور نیاز دارید.

تفاوت بین وات و آمپر چیست؟

وات و آمپر هر دو واحدی هستند که برای اندازه گیری مصرف برق یا تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند. تمام دستگاه های الکترونیکی مصرف انرژی خود را بر روی برچسب خود به صورت وات یا آمپر ذکر کرده اند. اگر برچسب دستگاه شما آمپر را نشان می دهد ، می توانید با استفاده از یک فرمول ساده توان را محاسبه کنید.

در اینجا فرمول محاسبه آمپر به وات آمده است:
وات = آمپر 120x وات

به عنوان مثال ، اگر یک دستگاه 120 ولت با برچسب 20 آمپر دارید ، معادل توان 2400 است. در شکل معادله ، یعنی: 20A x 120V = 2400W

پیک کیلووات چیست؟

پیک کیلووات چیست

کیلووات-پیک (kWp) به سرعتی که یک سیستم می تواند در طول اوج عملکرد خود تولید کند ، یعنی زمانی که در حداکثر ظرفیت خود کار می کند ، اشاره دارد. ما بیشتر از kWp برای سیستم های برق خورشیدی استفاده می کنیم. این سیستم ها دارای رتبه در کیلووات پیک (kWp) هستند تا مصرف کنندگان بتوانند قابلیت های خروجی و اندازه پانل های مختلف فتوولتائیک را مقایسه کنند.

یک سیستم 2 کیلو واتی، 2 کیلووات انرژی الکتریکی را تنها در روشن ترین روز آفتابی در شرایطی که همه چیز مطلوب است بوجود می آورد. ماژول های استاندارد حدود 6.25 متر مربع فضای سقف را برای هر کیلو وات بر ساعت مصرف می کنند. ماژول های با کارایی بالاتر فقط از پنج متر مربع فضای سقف استفاده می کنند.

چگونه فناوری، صنعت انرژی را تغییر می دهد؟

شکی نیست که فناوری در طول این سالها پیشرفت های چشمگیری داشته است. اوضاع در صنعت انرژی فرقی نمی کند. بیایید به دو مثال عالی نگاه کنیم.

هزینه شارژ اتومبیل تسلا چقدر است؟

تسلا از سال 2003 وجود داشت ، اما اکنون که خودروهای برقی رواج بیشتری پیدا کرده اند ، مقرون به صرفه تر شده اند. با افزایش قیمت گاز ، هزینه شارژ خودروهای برقی کاهش می یابد. به این مثال نگاه کنید که هزینه شارژ اتومبیل تسلا مدل 3 در ایستگاه شارژ خانگی را توضیح می دهد:

 • ظرفیت باتری 75 کیلو وات است و متوسط ​​نرخ فعلی برق ما که قرار است از آن استفاده کنیم 13 سنت در هر کیلووات ساعت است.
 • این بدان معناست که هزینه شارژ شما معادل 75 0.13x دلار = 9.75 دلار برای یک “پر کردن” کامل است که شما را تا 240 مایل می برد.
 • شارژ اتومبیل تسلا را با پر کردن خودروی کوچکتر که دارای مخزن بنزین 12 گالنی است مقایسه کنید. وقتی از بنزین 3.85 دلار برای هر گالن استفاده می کنیم ، کاملاً واضح است که 46.20 دلار که برای پر کردن بنزین اتومبیل خود هزینه می کنید ( 12x 3.85 دلار = 46.20 دلار) بسیار گرانتر از استفاده از ایستگاه شارژ تسلا است. ممکن است 300 تا 400 مایل زمان رانندگی برای شما داشته باشد ، اما حتی دوبار شارژ تسلا کمتر از نصف هزینه یک مخزن گاز است.
 • پاداش: با رانندگی با اتومبیل برقی ، میزان انتشار دی اکسید کربن خود را کاهش داده و در مبارزه با تغییرات آب و هوایی سهیم خواهید شد.
اندازه گیری مصرف انرژی شما با یک دستگاه مترهوشمند ساده است.

کنتورهای هوشمند اطلاعات مصرف انرژی روزانه و ساعتی شما را به طور خودکار به سیستم رایانه مرکزی شرکت خدمات رسانی شما ارسال می کند. این فناوری اطلاعات لحظه ای را ارائه می دهد و به هر دو طرف اجازه می دهد تا مصرف را بطور دقیق بررسی کرده و نیازی به خواندن دستگاه متر نداشته باشند.

کنتورهای هوشمند به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا به اطلاعاتی در مورد نحوه ، زمان و مکان استفاده از خدمات دسترسی پیدا کنند و در صورت لزوم تغییرات را ساده کنند.

حالا دیگر با کیلووات آشنا شدید!

حالا دیگر با کیلووات آشنا شدید

حالا که یاد گرفتیم چگونه از یافته های جدید خود در مورد کیلووات برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کنیم ، شاید بهتر باشید که راههای بیشتری را برای صرفه جویی در قبض برق خود پیدا کنید. روش های صرفه جویی را در جهت گزینه های بهتر بررسی کنید تا بتوانید برای صرفه جویی کردن در مصرف انرژی اقدام کنید.

 

 

منبع: برنیکا

 

 

 

 

مطلب قبلیمزایا و معایب انرژی هسته ای
مطلب بعدیانرژی جنبشی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید