STM32CubeProgrammer نرم‌افزاری چندمنظوره از پروگرام تا دیباگ

0
109
STM32CubeProgrammer نرم‌افزاری چندمنظوره از پروگرام تا دیباگ
STM32CubeProgrammer

شرکت‌های زیادی هستند که مجوز معماری ARM را خریداری می‌کنند و متناسب با آن تراشه‌های خود را تولید می‌کنند. از معروف‌ترین این شرکت‌ها می‌توان به ST, PIC, NXP اشاره کرد.

اگر برگردیم به چند سال پیش، زمانی که میکروکنترلرهای ARM تازه وارد ایران شدند، هرکسی با توجه به سلیقه‌ی شخصی خود و یک سری پارامترها، که البته آن موقع این پارامترها آنچنان هم اصولی نبودند، از محصولات یکی از این شرکت‌ها استفاده می‌کرد. چندین سال به همین منوال سپری شد تا اینکه به یکباره، همه‌ی ما به سمت میکروکنترلرهای شرکت ST کوچ کردیم. علی‌القاعده در این یک فقره ما ایرانی‌ها متناسب با بقیه نقاط جهان عمل کرده‌ایم، چون طبق خبرهای واصله، در اقصی‌نقاط این کره‌ی خاکی نیز ST بازار را به دست گرفته و فراگیر شده است.

اما قضیه به همینجا ختم نمی‌شود و ظاهرا خود ST هم عزمش را جزم کرده است تا از سایر رقبا پیشی بگیرد. در این امر، ST از سایر رقبای خود بسیار فعال‌تر عمل می‌کند و نه تنها هر روز محصولاتش را توسعه می‌دهد، بلکه از نرم‌افزارهای دیگران استفاده نمی‌کند و نرم‌افزارهایی منحصرا برای خودش تولید می‌کند.

تقریبا دو ماه پیش بود که ما خبر IDE جدید شرکت ST به نام STM32CubeIDE را در سایت منتشر کردیم و اتفاقا همگان از محیط زیبا و کاربردی این نرم‌افزار جدید بسیار خوششان آمد، اما ST دلخوش به این مقدار هم نبود و یکی دیگر از نرم‌افزارهایش را به صورت خیلی حرفه‌ای توسعه داده است که در زیر به معرفی آن خواهیم پرداخت.

STM32CubeProg) STM32CubeProgrammer)

 

STM32CubeProgrammer یک ابزار نرم‌افزاری چندمنظوره، برای برنامه‌ریزی تراشه‌های STM32 می‎‌باشد.

 

ویژگی‌های STM32CubeProgrammer

  • برنامه‌ریزی و پاک کردن حافظه‌ی FLASH تراشه
  • نمایش و دیباگ کردن محتوای حافظه FLASH تراشه
  • پشتیبانی از Motorola S19, Intel HEX, ELF و فرمت باینری

نرم‌افزار STM32CubeProgrammer را می‌توانید از طریق این لینک دانلود نمائید.

 

البته لازم به ذکره به دلیل ممنوعیت IP ایران برای شرکت ST لازمه با فیلتر شکن وارد شوید تا بتونید لینک دانلود را مشاهده کنید

 

 

منبع:سیسوگ

مطلب قبلیامبدد لینوکس – قسمت ششم – Toolchain یا زنجیره‌ای از ابزارهای لازم برای ساختن همه چیز (بخش دوم)
مطلب بعدیآموزش گام به گام کدنویسی XMEGA

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید